6 ks / karton SEDLÁK Svatomartinské Modrý Portugal červené 2021

Kód: D0274 X 6 KS
Akce
Značka: SEDLÁK
896 Kč –23 %
6 ks / karton SEDLÁK Svatomartinské Modrý Portugal červené 2021
896 Kč –23 % 690 Kč / ks 153,33 Kč / 1 l
Skladem
Můžeme doručit do:
6.12.2021

balení 6 ks Svatomartinské 2021 červené víno Modrý Portugal od Rodinného vinařství Sedlák z Velkých Bílovic. Svatomartinská vína tradičně otevírejte právě na Svatého Martina 11. 11. v 11:11 hodin!

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vyzrálá,ovocná, středně intenzivní vůně s příjemným aroma švestkových povidel, čerstvých ostružin a mléčné čokolády. Vůně plynule přechází do chuti. Ta je sametová a nekomplikovaná s měkkou tříslovinou a s dotekem vyzrálého peckovitého ovoce v kratším závěru.

 

balení 6 ks Svatomartinské 2021 červené víno Modrý Portugal od Rodinného vinařství Sedlák z Velkých Bílovic.

Svatomartinská vína tradičně otevírejte právě na Svatého Martina 11. 11. v 11:11 hodin!

Výrobce / značka: Rodinné vinařství Sedlák

Země: Česká republika

Kraj: Morava, Velké Bílovice

Obsah alkoholu %: 12

Rok výroby: 2021

Druh vína: Suché

Odrůda vína: Modrý Portugal

Barva vína: Červená

Přívlastek: Moravské zemské víno

Zbytkový cukr: 1,0 g/l

Kyselina: 5,0 g/l

 

 

 

Modrý Portugal Je to pravděpodobně rakouská odrůda, na jejímž vzniku se podílela odrůda Heunisch. Pěstuje se hlavně ve středoevropských vinařských oblastech. U nás se pěstuje jen na Moravě, protože to je odrůda pozdní. Keře jsou bujné, mají vzpřímený růst, delší internodia a velké, tmavozelené listy se třemi méně výraznými laloky. Réví vyzrává dobře, mrazuodolnost je dobrá a odolnost proti plísni šedé též. Hrozny jsou velké, křídlaté, volné. Bobule střední, kulaté, černo-modré. Chuť je kořenitá. Hrozny trpívají vadnutím třapiny. Vyžaduje výborné polohy, sucho a snáší vápno. Vína mívají světle i tmavě rubínovou barvu s fialovými záblesky. V mladém víně je travnaté aroma, které se při zrání vína mění na ostružinové vůně. Ve vínech Frankovky je vždy poněkud více kyselin než v ostatních červených vínech a zpočátku jsou i třísloviny tvrdší. Tato skutečnost vede producenty kvalitních vín Frankovky k podstatnějšímu snížení sklizní probírkou hroznů, k prodloužení doby nakvášení rmutu, a tím získání vyššího extraktu. Současně se ponechávají taková vína delší dobu vyzrávat na sudech. Tím se dá docílit při využití jablečno-mléčného kvašení výraznější charakter červeného vína, které nepostrádá na kořenitosti, a přestože je plné, ani na ovocnosti. Vína se dají dobře skladovat a zrají na láhvi pomalu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené
Značka: SEDLÁK
Země původu: Česká vína
Oblast původu: Velké Bílovice - Velkopavlovická
Barva vína: červené
Odrůda: Modrý Portugal
Ročník: 2021
Klasifikace: zemské
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: suché
Objem: 4,5 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
VINAŘSTVÍ
SEDLÁK
ČESKÉ
VELKÉ BÍLOVICE - VELKOPAVLOVICKÁ

Mladé rodinné vinařství rodiny Sedlákových bylo založeno roku 2006 ve Velkých Bílovicích. Vinařská rodinná tradice Sedláků sahá až k roku 1918. Nyní bratranci Milan a Jaroslav hospodaří na 14 hektarech vlastních vinic, na kterých všechny práce probíhají ručně. Šetrný přístup k hroznům a kombinace tradičních a moderních postupů zde dává vzniknout čistým a odrůdově typickým vínům.