ANGELO GAJA Conteisa Barolo, 2013

Kód: V0239
Značka: ANGELO GAJA
7 407 Kč / ks 6 121,49 Kč bez DPH 9 876 Kč / 1 l
Skladem

Vůně vyzařuje dostatek zralého ovoce, jako je černá třešeň přecházejícího do pikantní balzamické noty podpořené o tóny španělského cedru, kouře, lékořice, kůže a roztaveného dehtu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vůně vyzařuje dostatek zralého ovoce, jako je černá třešeň přecházejícího do pikantní balzamické noty podpořené o tóny španělského cedru, kouře, lékořice, kůže a roztaveného dehtu. Grandiosní, hřejivá, pevná chuť s bohatostí ovoce v komplexním zdánlivě nekonečném řetězci tónů se sametovým, elegantním závěrem.

Conteisa 2013 je v tomto ročníku neobvykle tmavá a mužná. „Barolo Conteisa 2013 je nyní oficiálně klasifikováno jako DOCG, předchozí ročníky nesly označení Langhe Nebbiolo nebo IGT.

Původ: V roce 1995 se Angelo Gaja rozhodl zakoupit další vinici v Barolu, tentokrát “Cru Cerequio”  v katastru městečka La Morra, která je považována za jednu z nejlepších viničních poloh této oblasti.

Toto víno bude ozdobou každé vinotéky a chloubou všech sommelierů a sběratelů.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené
Značka: ANGELO GAJA
Země původu: Italská vína
Oblast původu: Piemonte
Barva vína: červené
Odrůda: Nebbiolo
Ročník: 2013
Klasifikace: Barolo DOP
Obsah cukru: suché
? Vhodné k: samostatně, uzeniny, hovězí, zvěřina, jehněčí, bílé lanýže
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
VINAŘSTVÍ
ANGELO GAJA
ITALSKÉ
PIEMONTE

Ikonické vinařství Gaja založil roku 1859 Giovanni Gaja. Světového uznání se mu dostalo až po převzetí podniku Angelem Gajou, který do rodinného podniku nastoupil roku 1961. Ukázal se jako velký inovátor, který se nebál inspirovat ve francouzském vinařství. Začíná pracovat s novými barikovými sudy a zavádí výrazná omezení výnosů. Svou prací vydobyl sobě i regionu Barbaresco světové uznání a stal se jednou ze světově nejznámějších vinařských ikon. Dnes vlastní výjimečné polohy v regionech Barolo a Barbaresco. Kromě toho založil dvě nová vinařství v Toskánsku. Pieve Santa Restituta v Montalcinu a Ca' Marcanda v Bolgheri. Nutno dodat, že v obou vyrábí vína té nejvyšší kvality, o který je ve světě nebývalý zájem. Nejnovějším projektem je pak nové vinařství na vulkanických svazích sicilské Etny.