RIONDO CASTELFORTE Ripasso Valpolicella 2017

Kód: V0674
302 Kč
V0674 Riondo VALPOLICELLA RIPASSO www.vinotekaklanovice.cz Michal Procházka
302 Kč 277 Kč / ks 228,93 Kč bez DPH 369,33 Kč / 1 l
Skladem

Jiskrná rubínová barva. Elegantní podmanivé aroma červeného peckového ovoce, jako jsou například třešně, dále pak ostružin a koření.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jiskrná rubínová barva. Elegantní podmanivé aroma červeného peckového ovoce, jako jsou například třešně, dále pak ostružin a koření. Chuť je bohatá a snoubí ovocné a kořenité tóny, jež najdeme v aroma vína.

Prokvašené hrozny Amarone se hned nelikvidují, protože jsou jsou stále bohaté na cukr a další extraktní látky. Proto se na ně nalije již hotové víno Valpolicella a proces kvašení se opět opakuje. Kvašení již není tak bouřlivé. Z hroznů po lisování Amarone se prokvasí cukr a základní Valpolicella tak získává na síle a koncentraci. Ripasso je tedy unikátním produktem a opravdu skvělým vínem. Je vydatnější než Valpolicella, ale nikoliv tak mohutné, jako je Amarone. Zajímavé je zkusit všechny tři varianty vedle sebe, teprve pak člověk vidí, jak velký rozdíl v jednotlivých vínech je, byť se stále jedná o stejné odrůdy. Ripasso vám tak nabízí něco z Amarone a zároveň něco z klasické Valpolicelly, to vše ale za zlomek ceny.

Odrůdy: Corvina Veronese, Corvinone, Rondinella

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené
Značka: CANTINE RIONDO
Země původu: Italská vína
Oblast původu: Veneto
Barva vína: červené
Odrůda: Corvina, Corvinone, Rondinella
Ročník: 2017
Klasifikace: Rosso Veneto IGT
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: suché
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
VINAŘSTVÍ
CANTINE RIONDO
ITALSKÉ
VENETO

Vinařství Cantine Riondo bylo založeno roku 2008 a dnes je jedním z nejvýznamnějších producentů italského regionu Veneto. Jeho vína pochází z 6 000 ha vinic, které se nachází v nejdůležitějších benátských vinařských regionech Prosecco, Valpolicella a Soave, kde produkují vína pod značkami Riondo, Castelforte a Lunardi. O vinice pečuje více než 2 500 přidružených vinařů, by byla při velké rozloze vinic Cantine Riondo zachována vysoká kvalita hroznů.