CHAMPAGNE LALLIER R12, Brut Nature

Kód: V0721
Akce
1 358 Kč –15 %
V0057 Lallier R 12 brut nature vino e cuore Michal Procházka
1 358 Kč –15 % 1 154 Kč / ks 953,72 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)

Živá, ovocná, přesto překvapivě elegantní vůně s tóny čerstvých lučních květů a máslových sušenek.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Živá, ovocná, přesto překvapivě elegantní vůně s tóny čerstvých lučních květů a máslových sušenek. Harmonická, elegantní a komplexní chuť s výborně zakomponovanou kyselinou s dotekem čerstvých meruněk a sladkého pečiva.

Lisování a výroba vína z hroznů Champagne Grand Cru: Avize, Cramant, Oger, Aÿ, Verzenay, Bouzy, Ambonnay

38% chardonnay and 62% pinot noir - pro druhotné kvašení použity seciální kvasinky Lallier

Zrálo 36 měsíců ve sklepech Lallier.

Dosage: 0 g/l

 

První lahev s nápisem Lallier opustila vinařství už v roce 1906. Tato značka je od počátku spojena s vinařskou vesničkou Ay, která je od roku 1936 klasifikována jako Grand Cru v oblasti Champagne. Vinice se nacházejí v údolí řeky Marny (Valée de la Marne). Vinařství má ve znaku štít jako symbol historické tradice regionu.

První lahve podepsané šampaňským LALLIER se datují do roku 1906, kdy založil Champagne dům René LALLIER (1861 - 1938), který se oženil s prestižní rodinou Champenois. Od té doby je LALLIER hluboce zakořeněný v obci Aÿ. V roce 1936 bylo Aÿ jednou ze sedmnácti vesnic, která byla v Champagne klasifikována jako " Grand Cru ". V roce 1996 převzal značku René-James Lallier, vnuk zakladatele. Prováděl rozsáhlé modernizační práce ve výrobně a renovoval sklepy. V pátrání po vynikající kvalitě získal pomoc Františka Tribauta, který v té době působil jako poradce některých z nejprestižnějších jmén v Champagne. V roce 2004 dostal Francis Tribault nabídku na koupi. Výzvu nakonec přijal.Přesvědčen o potenciálu této již známé značky. Následující roky ho přesvěčili o koupi LALLIER Grand Cru  Champagnes. Ten se rok od roku těší excelentní pověsti a dodává do prestižních restaurací po celém světě.

 

Když se původní majitel René-James Lallier rozhodl prodat svůj podnik, oslovil nejdříve současného majitele Francise Tribaulta se kterým dlouhodobě spolupracoval. Francis dobře znal potenciál této značky a tak si v roce 2004 plácli a došlo k prodeji. Rozhodnutí obou pánů se ukázalo jako správné Francis posunul vinařství Lallier za velmi krátkou dobu na podnik s vynikající reputací, kterou LALLIER Grand Cru Champagnes ročník od ročníku směle obhajuje.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Šumivé
Značka: CHAMPAGNE LALLIER
Země původu: Francouzská vína
Oblast původu: Champagne
Barva vína: šumivé
Odrůda: Chardonnay, Pinot Noir (Rulandské modré)
Klasifikace: AOC Champagne
Obsah cukru: suché
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
VINAŘSTVÍ
CHAMPAGNE LALLIER
FRANCOUZKÉ
CHAMPAGNE

Historie vinařství Champagne Lallier sahá do roku 1906. Již od tohoto roku je jeho výroba spjatá s vesnicí Aÿ, jež patří mezi dalších 17 apelací Chapagne, které se mohou chlubit prestižními polohami Grand Cru.

Zlomovým rokem pro tento dům byl rok 1996, kdy se rodina rozhodla angažovat úspěšného cellar mastera Francise Tribauta, který posunul kvalitu zdejších vín do nových výšin. Od roku 2006 se pak Francis stává novým majitelem vinařství. Styl domu Lallier se dá charakterizovat jako svěží, přístupný, ale přitom elegantní a strukturovaný.