FONSECA Portské, Siroco Dry White Port

Kód: V0400
Značka: FONSECA
418 Kč / ks 557,33 Kč / 1 l
Skladem

Jedinečný styl suchého portského vína. Slámově nazlátlou barva, jemná vůně kombinující kandované ovoce s lahodným aroma a dotekem dubu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jedinečný styl suchého portského vína, které bylo poprvé představeno v roce 1950 a pojmenováno po teplém větru, který vane nad Středomořím ze severní Afriky. Světlá slámově žlutá barva. Jemná vůně kombinující kandované ovoce s lahodným aroma a dotekem dubu. Svěží a živé na patře s náznakem zázvoru a gdoule, delší závěr s nižším obsahem zbytkového cukru.

Doplňkové parametry

Kategorie: Portské
Značka: FONSECA
Země původu: Portugalská vína
Oblast původu: Porto
Barva vína: fortifikované
Odrůda: Tinta Barroca, Tinta Roris, Touriga Franca, Touriga Nacional
Ročník: 2008
Klasifikace: Port DOC (Vintage Character Port)
Obsah cukru: sladké
? Vhodné k: samostatně, sýry, čokoládové dezerty
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
 
Fonseca oslavila v roce 2015 200 let od založení a je od počátku jedním z nejprestižnějších, nejobdivovanějších a velmi konzistentních výrobců portských vín. Od legendárního Vintage Port ročníku 1840, který byl prvním ročníkovým portským, je stále prodáván pod původním názvem Fonseca. Tento ročník nastartoval proud nádherných ročníkových portských, která pokračují dodnes. Jsou mezi nimi takové ikonycké ročníky jako Fonseca 1868 a mimořádné ročníky 1927, 1948, 1977 a 1994, všechna čtyři mimo jiné obdržela 100 bodů.

 Manoel Pedro Gonçalves Guimaraens a jeho bratr João Gonçalves Salgueiro založili společnost v roce 1822, kdy koupí většiny akcií získali kontrolu nad společnostmi Fonseca a Monteiro vlastněné rodinou Fonseca. Podmínkou prodeje akcií společnosti Fonseca bylo, zachování názevu obchodního názvu a značky Fonseca. David Guimaraens, pra-pra-pra-vnuk zakladatele Manuela Pedra, je hlavním vinařem od roku 1994 a dohlíží na výrobu a míchání všech čtyř portských domů Taylor Fladgate: Taylor Fladgate, Fonseca Guimaraens, Croft a Delaforce.