GALA Bergrus Pinot noir & Merlot, 2018

Kód: D0181
Doporučujeme
Značka: GALA
470 Kč / ks 388,43 Kč bez DPH 626,67 Kč / 1 l
Skladem

Bergrus je označení pro nejvyšší řadu červených vín z našeho vinařství (podle stejnojmenné vinice).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bergrus je označení pro nejvyšší řadu červených vín z našeho vinařství (podle stejnojmenné vinice). Pro vína řady Bergrus vybíráme hrozny z těch nejlepších poloh. Vína zrají 12 měsíců na nových nebo starších dubových sudech. Po nalahvování necháváme víno zrát několik měsíců v lahvích.

Barva rubínově červená, s čistou vůní zralých peckovin, dřeva, lesního podrostu a kůže, která pokračuje přes lehkou animalitu směrem k jemným kouřovým tónům. Chuť tak jako aromatika prozrazuje zrání na novém dubovém sudu, dále jsou zde vjemy lékořice, švestek, zralých višní s jemnou sametovostí v dlouhé dochuti. Fajnové, elegantní pojetí Pinotu navozuje pocit luxusu, je to velmi dobře pitelný a příjemný společník. Zaslouží dekantaci a nejlépe si odložit pár lahví do sklepa, kde po roce až dvou začne naplno projevovat své skryté přednosti.

Odrůdy: 50% Pinot noir a 50% Merlot vinice Bergrus (Perná)
Typ půdy: vápenitá jílovitá spraš s kamenitým vápencovým podložím, sklízeno ručně.
Vinifikace: naše vinice se rozkládají na jižních a jiho-západních svazích vyjímečného terroir Pálava. Hrozny sklízíme pouze ručně a pro tuto řadu vybíráme ty z nejlepších části jednotlivých tratí. Ve sklepě: rychlé zpracování, kvašení do 30°C po dobu 14 dní, ruční ponořování matolinového koláče, malolaktická fermentace. Víno zraje 12 měsíců na nových až 3 roky starých sudech o objemu 225 l, francouzský dub. Následně kupáž

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené
Značka: GALA
Země původu: Česká vína
Oblast původu: Bavory - Mikulov
Barva vína: červené
Odrůda: Merlot, Pinot Noir (Rulandské modré)
Ročník: 2018
Klasifikace: pozdní sběr
Obsah cukru: suché
? Vhodné k: samostatně, drůbež, pernatá, sýry, uzeniny, zvěřina
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
VINAŘSTVÍ
GALA
ČESKÉ
BAVORY - MIKULOV

Rodinné vinařství Gala hospodaří na 9 ha vlastních vinic v jedinečném Terroir Pálava. Vinice se nacházejí na svazích Stolové hory ve viničních tratích obcí Bavory a Perná. Samotné vinařství naleznete na úpatí pálavského hřebenu v malé vesničce Bavory poblíž Mikulova. S celkovou produkcí kolem 40 tisíc láhví se řadí mezi menší moravská vinařství.

Ing. Jaromír Gala odstartoval tento úspěšný projekt v září roku 2007. Toto takzvané „boutique vinařství“ nyní patří mezi absolutní špičku moravských vinařství, které je zajímavé nejen originálními víny vysoké kvality, ale také citlivým a komplexním pohledem na vinařství s pečlivým přístupem k vedení vinohradů. Základním prvkem je pro Jaromíra přístup, při kterém bere půdu jako živý organismus, ve vinici klade důraz na ruční práce, péči o každý jednotlivý keř, redukci hroznů, ruční sběr a co nejšetrnější zpracování.

Podle kvality jednotlivých ročníků produkují dvě řady vín. Základní „Vesnice Bavory-Perná“, která zraje a kvasí v nerezových tancích a případně ve starších dubových sudech.

Pro vyšší řadu bílých vín „Hermes“ jsou používány nové nebo starší dubové a akátové sudy a 10 měsíců je prováděná batonáž. Červená vína z vyšší řady „Bergrus“ zrají 12 měsíců na barikových sudech. Vinařství vyrábí také vynikající sekty připravované tradiční metodou kvašením v láhvi.