GALA Rosé Merlot - Pinot, 2017

Kód: D0119
Značka: GALA
315 Kč / ks 260,33 Kč bez DPH 420 Kč / 1 l
Skladem

Víno má lososovou barvu se světlými okraji. Jemná, čistá, ovocná a nasládlá vůně s decentním dotekem červeného bobulového ovoce a malin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Víno má lososovou barvu se světlými okraji. Jemná, čistá, ovocná a nasládlá vůně s decentním dotekem červeného bobulového ovoce a malin. Chuť je robustnější překvapivě suchá, živá a komplexní s pevnou kostrou, která je podpořena kyselinou s jemným náznakem třísloviny a brusinek.

OdrůdyMerlot 70%, Pinot Noir 30%

Doplňkové parametry

Kategorie: Růžové
Značka: GALA
Země původu: Česká vína
Oblast původu: Bavory - Mikulov
Barva vína: růžové
Odrůda: Merlot, Pinot Noir (Rulandské modré)
Ročník: 2017
Klasifikace: pozdní sběr
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: suché
? Vhodné k: vepřové, hovězí, skopové, zvěřina
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
VINAŘSTVÍ
GALA
ČESKÉ
BAVORY - MIKULOV

Rodinné vinařství Gala hospodaří na 9 ha vlastních vinic v jedinečném Terroir Pálava. Vinice se nacházejí na svazích Stolové hory ve viničních tratích obcí Bavory a Perná. Samotné vinařství naleznete na úpatí pálavského hřebenu v malé vesničce Bavory poblíž Mikulova. S celkovou produkcí kolem 40 tisíc láhví se řadí mezi menší moravská vinařství.

Ing. Jaromír Gala odstartoval tento úspěšný projekt v září roku 2007. Toto takzvané „boutique vinařství“ nyní patří mezi absolutní špičku moravských vinařství, které je zajímavé nejen originálními víny vysoké kvality, ale také citlivým a komplexním pohledem na vinařství s pečlivým přístupem k vedení vinohradů. Základním prvkem je pro Jaromíra přístup, při kterém bere půdu jako živý organismus, ve vinici klade důraz na ruční práce, péči o každý jednotlivý keř, redukci hroznů, ruční sběr a co nejšetrnější zpracování.

Podle kvality jednotlivých ročníků produkují dvě řady vín. Základní „Vesnice Bavory-Perná“, která zraje a kvasí v nerezových tancích a případně ve starších dubových sudech.

Pro vyšší řadu bílých vín „Hermes“ jsou používány nové nebo starší dubové a akátové sudy a 10 měsíců je prováděná batonáž. Červená vína z vyšší řady „Bergrus“ zrají 12 měsíců na barikových sudech. Vinařství vyrábí také vynikající sekty připravované tradiční metodou kvašením v láhvi.