GALA Sekt Pinot & Ryzlink, 2015

Kód: D0121
Značka: GALA
470 Kč / ks 388,43 Kč bez DPH 626,67 Kč / 1 l
Skladem

Světle žlutozelená barva, nazrálá autolytická vůně sladkých briošek s nádechem citronové kůry a koření.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Světle žlutozelená barva, nazrálá autolytická vůně sladkých briošek s nádechem citronové kůry a koření. Chuť je kořenitá, kulatá, s jemným, ale intenzivním perlením. Dlouhý závěr.

Sekt vyrobený tradiční metodou kvašením v láhvi z odrůd Pinot noir (80%) a Ryzlink vlašský (20%).

Vinice: Hermesdorfen (Perná), Bergrus (Perná)
Zbytkový cukr: 1 g / l
Kyseliny: 7 g / l

Doba ležení na kvasnicích 36 měsíců.

Doplňkové parametry

Kategorie: Šumivé
Značka: GALA
Země původu: Česká vína
Oblast původu: Bavory - Mikulov
Barva vína: šumivé
Odrůda: Pinot Noir (Rulandské modré), Ryzlink vlašský
Ročník: 2015
Klasifikace: pozdní sběr
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: suché
? Vhodné k: ryby, mořské plody, samostatně, sushi
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
VINAŘSTVÍ
GALA
ČESKÉ
BAVORY - MIKULOV

Rodinné vinařství Gala hospodaří na 9 ha vlastních vinic v jedinečném Terroir Pálava. Vinice se nacházejí na svazích Stolové hory ve viničních tratích obcí Bavory a Perná. Samotné vinařství naleznete na úpatí pálavského hřebenu v malé vesničce Bavory poblíž Mikulova. S celkovou produkcí kolem 40 tisíc láhví se řadí mezi menší moravská vinařství.

Ing. Jaromír Gala odstartoval tento úspěšný projekt v září roku 2007. Toto takzvané „boutique vinařství“ nyní patří mezi absolutní špičku moravských vinařství, které je zajímavé nejen originálními víny vysoké kvality, ale také citlivým a komplexním pohledem na vinařství s pečlivým přístupem k vedení vinohradů. Základním prvkem je pro Jaromíra přístup, při kterém bere půdu jako živý organismus, ve vinici klade důraz na ruční práce, péči o každý jednotlivý keř, redukci hroznů, ruční sběr a co nejšetrnější zpracování.

Podle kvality jednotlivých ročníků produkují dvě řady vín. Základní „Vesnice Bavory-Perná“, která zraje a kvasí v nerezových tancích a případně ve starších dubových sudech.

Pro vyšší řadu bílých vín „Hermes“ jsou používány nové nebo starší dubové a akátové sudy a 10 měsíců je prováděná batonáž. Červená vína z vyšší řady „Bergrus“ zrají 12 měsíců na barikových sudech. Vinařství vyrábí také vynikající sekty připravované tradiční metodou kvašením v láhvi.