GALA VESNICE BAVORY Sauvignon 2020

Kód: D0314
294 Kč –7 %
Gala 2019 Sauvignon Vesnice Bavory Vino e Cuore Wine of Czech Republic Michal Procházka Vinotéka Klánovice
294 Kč –7 % 273 Kč / Ks 364 Kč / 1 l
Skladem
Můžeme doručit do:
29.9.2022
Možnosti doručení

Světlejší odstín žluté se zlatavým leskem, solidní dospělé aroma žlutého ovoce.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Světlejší odstín žluté se zlatavým leskem, solidní dospělé aroma žlutého ovoce. Kombinace bělomasé broskve a květu černého bezu, s jemným minerálním podtónem střelného prachu. Plný s hutnějším projev s dostatečnou ovocností, ale i pevnou kyselinou a minerální koncovkou. Úžasné víno, které obstojí i v těch nejnáročnějších restauracích. Svým projevem a šarmem snese porovnání s těmi nejlepšími Sauvignony z Loiry.

Vinice: Hermesdorfen (Perná) stáří keřů 9 – 40 let
Hustota vinice: (počet keřů/ha) 6400 ks
Plocha vinice: 3 ha Hermesdorfen
Typ půdy: vápenitá jílovitá spraš s kamenitým vápencovým podložím produkce 50 hl/ha sklizeň sklízeno ručně.
Vinifikace ve vinici: vinice v integrovaném způsobu pěstování, řez na jeden tažeň, redukce hroznů, ruční zelené práce, ozeleněné meziřadí, ruční sklizeň
Ve sklepě: rychlé zpracování, bez nakvašování, chlazení při kvašení, zrání na nerezu, 3 měsíce míchání na kvasničních kalech
Cukernatost při sklizni: 21 – 23°ČNM zbytkový cukr 2 g/l kyseliny 6,5 g/l

Sauvignon blanc Pravděpodobně pochází z francouzského regionu Bordeaux nebo z oblastí na Loiře. Nové genetické poznatky ukazují na to, že vznikl asi ze samovolného křížení mezi odrůdami Chenin blanc x Tramín. Francouzský název je Sauvignon blanc nebo Sauvignon jaune a je nutné ho dobře odlišovat od méněcenné odrůdy s velkým hroznem Sauvignon vert čili Sauvignonasse. Tu a tam se ještě vyskytuje mutace šedá Sauvignon gris s vyšší cukernatostí a s méně pronikavým aromatem a mutace růžová Sauvignon rosé, která je méně zajímavá. Německé synonymum je Muskat-Sylvaner a někdy v Rakousku užívané Feigentraube, které se kdysi užívalo i u nás – Fíkový hrozen. Pod tímto pojmenováním ho k nám pravděpodobně zanesli Habáni.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé
Záruka: 6
Značka: GALA
Země původu: Česká vína
Oblast původu: Bavory - Mikulov
Barva vína: bílé
Odrůda: Sauvignon Blanc
Ročník: 2019
Klasifikace: zemské
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: suché
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
VINAŘSTVÍ
GALA
ČESKÉ
BAVORY - MIKULOV

Rodinné vinařství Gala hospodaří na 9 ha vlastních vinic v jedinečném Terroir Pálava. Vinice se nacházejí na svazích Stolové hory ve viničních tratích obcí Bavory a Perná. Samotné vinařství naleznete na úpatí pálavského hřebenu v malé vesničce Bavory poblíž Mikulova. S celkovou produkcí kolem 40 tisíc láhví se řadí mezi menší moravská vinařství.

Ing. Jaromír Gala odstartoval tento úspěšný projekt v září roku 2007. Toto takzvané „boutique vinařství“ nyní patří mezi absolutní špičku moravských vinařství, které je zajímavé nejen originálními víny vysoké kvality, ale také citlivým a komplexním pohledem na vinařství s pečlivým přístupem k vedení vinohradů. Základním prvkem je pro Jaromíra přístup, při kterém bere půdu jako živý organismus, ve vinici klade důraz na ruční práce, péči o každý jednotlivý keř, redukci hroznů, ruční sběr a co nejšetrnější zpracování.

Podle kvality jednotlivých ročníků produkují dvě řady vín. Základní „Vesnice Bavory-Perná“, která zraje a kvasí v nerezových tancích a případně ve starších dubových sudech.

Pro vyšší řadu bílých vín „Hermes“ jsou používány nové nebo starší dubové a akátové sudy a 10 měsíců je prováděná batonáž. Červená vína z vyšší řady „Bergrus“ zrají 12 měsíců na barikových sudech. Vinařství vyrábí také vynikající sekty připravované tradiční metodou kvašením v láhvi.