PIEVE SANTA RESTITUTA Rennina Brunello di Montalcino, 2013

Kód: V0243
4 406 Kč / ks 3 641,32 Kč bez DPH 5 874,67 Kč / 1 l
Skladem

Intenzivní rubínově červená barva s tmavými granátovými odlesky a velmi vysoká viskozita. Intenzivní a líbivé aroma nabízí tóny jahodového džemu, vanilky a mléčné čokolády.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Intenzivní rubínově červená barva s tmavými granátovými odlesky a velmi vysoká viskozita. Intenzivní a líbivé aroma nabízí tóny jahodového džemu, vanilky a mléčné čokolády. Chuť je plná s výrazným ovocným charakterem, připomínající třešňový sirup, lesní jahody a maliny, jež v závěru doplňuje lehká stopa vanilky. Dlouhý strukturovaný závěr.

Základ tohoto jména pochází etymologicky z latinského slova Remnius a etruského slova Remne a odkazuje se na zápis farního pozemku, jak je uvedeno v dokumentu z roku 715 našeho letopočtu.

Podloží vinic je z období eocénu a je složené převážně z písku, tufu a jílu. Celková rozloha tří vinic, které se nacházejí poblíž kostela má rozlohu 10 hektarů. Průměrné stáří vinic s jižní až jihozápadní orientací je 20 let.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené
Značka: PIEVE SANTA RESTITUTA
Země původu: Italská vína
Oblast původu: Toscana
Barva vína: červené
Odrůda: Sangiovese
Ročník: 2013
Klasifikace: Brunello di Montalcino DOCG
Obsah alkoholu: 14,5 %
Obsah cukru: suché
? Vhodné k: samostatně, uzeniny, hovězí, zvěřina, jehněčí, černé lanýže
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
VINAŘSTVÍ
PIEVE SANTA RESTITUTA
ITALSKÉ
TOSCANA

Statek Pieve Santa Restituta získala rodina Gaja v roce 1994. Bílé skalnaté půdy v jihozápadní části apelace Brunello di Montalcino, byly po dlouhé časy opuštěné pro svou neúrodnou půdu. Zatímco jiné plodiny v tomto prostředí chudém na živiny bojovaly o přežití, pro vinnou révu se tento kraj ukázal být doslova rájem na zemi.

Historické panství o rozloze 16 hektarů vinic, pojmenované podle farního kostela (italsky pieve) Santa Restituta, produkuje špičkové červené víno Brunello di Montalcino. Dvě ''cru'' Brunello di Montalcino Sugarille a Brunello di Montalcino Rennina a klasické Brunello di Montalcino DOCG.