PLANETA La Segreta rosso, 2017

Kód: V0369
Značka: PLANETA
313 Kč / ks 258,68 Kč bez DPH 417,33 Kč / 1 l
Skladem

Intenzivní živá rubínová barva. Ve vůni převládají tóny červeného rybízu a moruše, jež doplňuje koření a máta.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Intenzivní živá rubínová barva. Ve vůni převládají tóny červeného rybízu a moruše, jež doplňuje koření a máta. Chuť je jemná, s hebkou tříslovinou a příchutí zralého divokého ovoce a bylin.

Odrůdy: Nero d’Avola 50%, Merlot 25%, Syrah 20%, Cabernet Franc 5%

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené
Značka: PLANETA
Země původu: Italská vína
Oblast původu: Menfi a Noto
Barva vína: červené
Odrůda: Cabernet Franc, Merlot, Nero d'Avola, Shiraz (Syrah)
Ročník: 2017
Klasifikace: DOC Sicilia
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: suché
? Vhodné k: ryby, těstoviny, maso, zelenina
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
VINAŘSTVÍ
PLANETA
ITALSKÉ
SICÍLIE

Toto slavné sicilské vinařství bylo založeno v roce 1995. Planeta je sicilským producentem vína postaveným na dlouhé zemědělské tradici, který je hluboce spjat se zdejším regionem. Jeho počátky se datují kolem roku 1500, a jsou úzce spjaty s regiony Sambuca di Sicilia a Menfi, kde rodina hospodaří již po 17 generací.

V současnosti Planeta obhospodařuje šest různých vinařských teritorií Sicílie na celkové rozloze čítající 363 hektarů vinic. Jedná se o Ulmo v Sambuca di Sicilia, Dispensa v Menfi, Dorilli ve Victoria, Buonivini v Noto, Feudo di Mezzo na Etně v Castiglione di Sicilia a poslední La Baronia v Capo di Milazzo.

Díky svým rodinným hodnotám a historické znalosti jednotlivých terroir, umožňuje vinařství Planeta zažít virtuální cestu napříč Sicílií a poznávat největší vína z rozmanitých místních odrůd, jakými jsou Grecanico, Carricante, Moscato di Noto, Frappato, Nerello Mascalese a Nero d'Avola. Na druhé straně produkuje skvělá a znalci z celého světa oceňovaná vína z klasických evropských odrůd Chardonnay, Syrah, Merlot a Cabernet, kterým propůjčuje nezaměnitelný sicilský rukopis.

Planeta je starobylá rodina španělského původu. První zmínky se datují roku 1585, kdy se Michele narodil syn Nicolao, který zdědil pozemky osázené vinnou révou u Partanny. O nějaký čas později, v roce 1694 Giovanni Pietro dostal jako věno pozemky a pevnost Ulmo v Sambuca di Sicilia.

Současníci Alessio, Francesca a Santi Planeta vkládají do rodinného projektu svou veškerou životní energii. A nadále pokračují v úspěšném rozvoji vinařství Planeta, který započal Diego Planeta, jenž je považovaný za vůdčí postavu a obroditele sicilského vínařství. Společně si vytyčují velmi ambiciózní cíle se stálým ohledem na dodržení vysoké kvality jejich produktů.

Alessio Planeta, bratranec Francesky, působí jako hlavní enolog. Francesca je zodpovědná za míchání a hledání optimálního cuvée, ale její hlavní starostí je obchod a marketing.