ALOIS LAGEDER Hofleiten Vernatsch BIO

Kód: V0554
Značka: Alois Lageder
283 Kč / Ks 377,33 Kč / 1 l
Skladem
Můžeme doručit do:
18.4.2024
Možnosti doručení

Nefiltrované BIO červené víno z odrůdy Schiava / Vernatsch od slavného vinařství Alois Lageder z Alto Adige.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vůně je lehce nazrálá, plnější, poměrně intenzívní, vyvážená, zábavně nespoutaná až divoká, minerálně-ovocná (jahody, brusinky), s citelným podtextem čaje a tóny jogurtu. Chuť na vůni navazuje, přidává se třešňový kompot a peckovina. Víno je dobře postavené, příjemně šťavnaté a srovnané, přírodní a přirozené, výborně pitelné, v těle plnější, se středními vyzrálými ovocnými taniny a delší perzistencí.

SCHIAVA / VERNATSCH

Aktuálně nejrozšířenější modrá odrůda v Jižním Tyrolsku. Tradičně tu byla pěstována na vysokých pergolách. Svým charakterem a světlejším odstínem ve skleničce někdy Schiava připomíná vína odrůdy Pinot noir. Ve vínech typicy ucítíte tóny jahod, červeného rybízu, mandlí nebo fialky. Vína jsou středně plná až lehčí v chuti a disponují příjemnou svěží kyselinou. V řadě případů nekomplikovaná, ale v Schiava umí být i sofistikované a elegantní víno, což je případ vína Hofleiten. Víno pochází z velmi staré vinice, kde některé keře dosahují věku i více než 100 let. Víno před nalahvování zraje půl roku ve větších sudech.

ýrobce Alois Lageder
Země původu Itálie
Oblast pěstování Dolomity
Odrůda hroznů Vernatsch
Typ produktu červené víno
chuť suchý
vinobraní 2016
Alkohol v obj. % 12
Zbytkový cukr v g/l 0,6
Celková kyselina vg/l 4.2
Teplota pití 16-18 °C
Dekantace Ne
Veganské Ano
Pěstování biodynamické
Upozornění na alergeny obsahuje siřičitany
Uzavřený typ screw cap
obsah 0,75 litru
Biologická kontrola IT-BIO-013
Pěstitelský spolek Demeter

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína dle země
Záruka: 6
Značka: Alois Lageder
Oblast původu: Alto Adige - Magre
Barva vína: Červené víno
Odrůda: Vernatsch, Trollinger, Schiava
Ročník: 2016
Klasifikace: Alto Adige DOC
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: suché
Objem: 0,75 l
Země původu: Itálie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
VINAŘSTVÍ
ALOIS LAGEDER
ITALSKÉ
ALTO ADIGE

Rodinná firma s historií od roku 1823, dnes vedena Aloisem Lagederem, zástupcem 5. generace vinařů. Maximální důraz je kladen na snoubení tradice a inovace. Čím dál větší část produkce vinařství je vyráběna bio-dynamickou metodou.

Již po více než 150 let je rodina Lagederových spojena s vinařskou tradicí. Vše začalo v roce 1855, kdy praděd Aloise Lagedera vybudoval v Bolzanu vinařský závod. V roce 1934 rodina zakoupila usedlost Löwengang v Magré a v průběhu dalších let dále expandovala na další území a kupovala další vinice ve vybraných polohách v Alto Adige.

V současné době je společnost vedena Aloisem Lagederem. Jeho inovační myšlenky a strategie způsobily v průběhu 80. let revoluci ve vinařském umění v oblasti Alto Adige. Jeho hlavním cílem je upřednostňování kvality před kvantitou. V jeho úsilí mu mu pomáhá i jeho sestra Wendelgard von Dellemann, spolu se švagrem Luisem von Dellemannem, enologem. Ten je zodpovědný za výrobu a kontrolu vína v Tór Löwengang.

Místní mikroklima představuje částečně středomořské podmínky, ovlivněné blízkostí Alp. Výrazné rozdíly mezi nočními a denními teplotami umožňují koncentrovat v hroznech vysoký extrakt, svěžest a kyselinu.

Pro Aloise Lagedera je nejvyšší prioritou úcta k přírodě a maximální využití ekologicky šetrných postupů při pěstování i výrobě. Po mnoho let praktikuje metody šetrného ekologického vinařství. Je si také velmi dobře vědom toho, že výroba výjimečných vín vyžaduje důraz na výběr vhodných poloh pro jednotlivé odrůdy.

Pěstované odrůdy tak mohou naplno vyjádřit svůj charakter ovlivněný místem, z něhož pocházejí: Cabernet Sauvignon a Schiava na vinici „Römigberg,“ u jezera Caldaro, Lagrein v Bolzanu na „Lindenburgu“, Chardonnay a Cabernet na „Löwengangu“ a Gewurztraminer na „Am Sand“, hrubé, vápencové suti Magré. Právě výše jmenované polohy představují 31 hektarů.

Na dalších místech jsou polohy osázeny jednou odrůdou: Pinot Bianco na „Haberlehofu“ v Buchholzu, Pinot Grigio na „Beneficium Porer“ v Magré, Sauvignon na „Lehenhofu“ v Terlanu a Pinot Noir na „Krafussu“ v Appianu. V současné době rodina vlastní celkem 63 ha vinic.

Po dokončení kvašení dozrávají vína ve starých klenutých sklepech Tór Löwengangu. Vína Aloise Lagedera jsou rozdělena do dvou výběrových skupin: Tenuta Lageder a Alois Lageder. Pro řadu vín s označením Tenuta Lageder se používají výhradně hrozny z vlastních vinic nebo vinic kontrolovaných rodinou Lageder, pěstovaných výhradně biodynamicky. Mají elegantní, výrazný charakter a dozrávají ve francouzských dubových sudech. Tato vína obdržela v r. 2007 biodynamickou certifikaci Demeter.

Vína pod značkou Alois Lageder jsou vyrobena z části z hroznů pěstovaných biodynamicky na vlastních vinicích, a z části z hroznů nakoupených od místních pěstitelů, se kterými má Alois Lageder dlouhodobé smlouvy.