Víno Barolo DOCG Piemont

Víno Barolo z italského Piemontu

Hrozny pro výrobu tohoto slavného italského vína pochází z vinařské zóny, která se nachází jižně od městečka Alba a řeky Tanaro. Barolo je nejslavnější víno Piemontu spadající do prestižní kategorie DOCG (Denominazione di Origine Controllata e Garantita). Víno je vždy tvořené ze 100 % odrůdou Nebbiolo.

Pro vína Barolo je typická vyšší kyselina a vysoké třísloviny, tyto vlastnosti předurčují Barolo k dlouhému archivačnímu potenciálu i v řádu několika desítek let.

Barolo bylo v roce 1980 povýšeno do nejvyšší kategorie italských vín DOCG. Ve vinicích můžete najít dva odlišné půdní typy. Prvním je písčitá půda s obsahem opuky, která produkuje jemnější typ vín a najdete ji ve vesnicích Barolo, La Morra, Verduno a Castiglione Falletto. Druhým je starší helvétský pískovcový jíl, který propůjčuje vínům tělnatější styl. Najdete ho třeba v Monforte d'Alba, Serralunga d'Alba, Diano d'Alba. Klima je zde kontinentální s prodlouženým létem a podzimem, to umožňuje pozdně zrajícímu Nebbiolu dosáhnout dokonalé zralosti hroznů.

Žádné produkty značky Víno Barolo DOCG Piemont nebyly nalezeny...