Michele Reverdito

VINAŘSTVÍ
MICHELE REVERDITO
ITALSKÉ
PIEMONT
 

Vinařství Michele Reverdito v La Morra bylo založeno v roce 2000 a je výchozím bodem dlouhé cesty, na kterou se koncem šedesátých let vydal Silvano, otec současných majitelů Michele a jeho sestry Sabiny Reverdito.

Je to příběh o postupném získávání vinic, které začalo v roce 1967 Bricco Cogni (obec La Morra), následovaly Ascheri (La Morra), Badarina (Serralunga d'Alba), Riva Rocca (obec Verduno), Bricco San Pietro (obec Monforte d'Alba), La Serra, Castagni, Berri (obec La Morra) a nyní činí 26 hektarů vinic, které se nacházejí v některých z nejznámějších obcí apelace Barolo DOCG.

Základem všeho je jejich je hluboká láska k Langhe a respekt k prostředí, to vše se odráží v přístupu k vedení vinic. S podporou jejich přítele, konzultanta a agronoma Beppe Vivaldy, Michele obdělává své vinice bez použití invazivních chemikálií, které by mohly znečišťovat půdu, podzemní vody nebo životní prostředí.

Michele_Sabina

Michele Reverdito „V průběhu let mě experimentování ve sklepě, profesionální zvídavost a evoluce mého patra vedly k rozvoji mého osobního vkusu. Dnes jsem si vědom toho, že rysy mého ideálního vína jsou elegance, kultivovanost a rozpoznatelnost, což jsou charakteristické rysy Nebbiolo, naší autochtonní odrůdy vinné révy, vinifikované naprosto tradičním způsobem.“

Filozofie výroby vinařství Reverdito je založena na dvou důležitých předpokladech: optimální práci na vinici, jejímž výsledkem jsou hrozny výjimečné kvality, a použití velkých kádí a sudů (40 a 50 hektolitrů) nejvyšší kvality.

Každé ze sedmi Barolo cru je vinifikováno odděleně a odlišně, podle charakteristických rysů a charakteristik vinice původu.

Ve sklepě jsou hrozny Nebbiolo vypěstované na vinicích Reverdito ponechány svobodně, aby vyjádřily svou nejautentičtější povahu a terroir provenience, což dalo vzniknout sedmi etiketám Barolo, z nichž každá má zcela odlišné vlastnosti.

Velké kádě a sudy se střídají v chladném, tlumeném světle sklepa, lemovaného od roku 2016 řadou cementových amfor pro vinifikaci hroznů Pelaverga pro výrobu Verduno Pelaverga DOC.

Tři etikety Barbera, dvě vinifikované ve velkých sudech ((Barbera d'Alba Butti a Barbera d'Alba Delia) a jedna z nerezové oceli (Barbera d'Alba DOC), doplňují řadu vín Reverdito spolu s Langhe Nebbiolo DOC a Langhe Nascetta DOC, autentické bílé víno Langa s vůní žlutého jablka a citrusů.

„Tajemství? … Jediné tajemství je mít skvělé hrozny, protože jen z nich mohou pocházet skvělá vína.“

Vinařství Reverdito vinifikuje hrozny z pěti nejznámějších Barolo DOCG crus, rozmístěných ve čtyřech obcích apelace Barolo: Bricco Cogni, Badarina, La Serra, Berri, Bricco San Pietro, Ascheri, Castagni, Riva Rocca. Bricco Cogni.

 

Vinice v zóně La Morra

Vinice Bricco Cogni, kterou zasadil Silvano Reverdito v roce 1967, v roce jeho svatby, se nachází v obci La Morra. Produkuje mimořádně jemná a elegantní vína Barolo DOCG.

Z oblíbeného cru Michele Reverdita pochází Barolo Bricco Cogni DOCG.

Badarina

Vinice v zóně Serralunga d'Alba Vinice, která je součástí Badarina MGA (Menzione Geografica Aggiuntiva nebo cru) v obci Serralunga d’Alba, se vyznačuje značnou nadmořskou výškou, která do vínům propůjčuje dotek svěžesti.

Barolo Badarina DOCG z vinařství Reverdito se vyrábí výhradně v dřevěných sudech. Tato vinice v obci La Morra leží v nadmořské výšce 370 až 450 metrů nad mořem. Vyrábí ovocná, elegantní vína Barolo.

Mapa Barolo

Castagni

Tato vinice v obci La Morra leží v nadmořské výšce 370 až 450 metrů nad mořem. Vyrábí ovocná, elegantní vína Barolo. Hrozny pěstované na této vinici přispívají k produkci Barolo DOCG Castagni.  

 

12 položek celkem
Barbera d Alba Michele Reverdito Wine of Italy Michal Procházka Vinotéka Klánovice
350 Kč / ks
Kód: V1132
Butti Barbera d Alba Michele Reverdito Wine of Italy Michal Procházka Vinotéka Klánovice
430 Kč / Ks
Kód: V0755
Butti Barbera d Alba Michele Reverdito Wine of Italy Michal Procházka Vinotéka Klánovice
430 Kč / Ks
Kód: V0883
Simane Reverdito Wine of Italy Michal Procházka Vinotéka Klánovice
469 Kč / Ks
Kód: V1032
596 michele reverdito barbera d alba delia 2014
517 Kč / ks
Kód: V0206
Barolo Docg Michele Reverdito Wine of Italy Michal Procházka Vinotéka Klánovice
983 Kč / ks
Kód: V0758
Barolo Docg Michele Reverdito Wine of Italy Michal Procházka Vinotéka Klánovice
983 Kč / ks
Kód: V1133
614 michele reverdito barolo bricco cogni 2014
1 148 Kč / ks
Kód: V0217
Castagni Barolo Docg Michele Reverdito Wine of Italy Michal Procházka Vinotéka Klánovice
1 182 Kč / Ks
Kód: V1134
La Serra Cru Barolo 2016 Docg Michele Reverdito Wine of Italy Michal Procházka Vinotéka Klánovice www.vinotekaklanovice.cz
2 013 Kč / ks
Kód: V0884
1562 michele reverdito barolo badarina 2015
Doporučujeme
2 147 Kč / ks
Kód: V0527
barolo docg castagni
2 679 Kč / Ks
Kód: V1034

Stránka 1 z 1 - 12 položek celkem