Ridolfi

Vinařství Ridolfi bylo založeno v roce 2011, původně bylo majetkem šlechtické rodiny Ridolfi z Florencie, kteří měli v Montalcinu značné pozemky.

Enolog vinařství Ridolfi Gianni Maccari je jedním z posledních žáků Giulia Gambelliho, o kterém mnozí tvrdí, že byl největším toskánským vinařem všech dob.

Giuseppe, majitel Ridolfi nabídl Maccarimu spolupráci na tomto novém projektu. Maccari se okamžitě pustil do výstavby a nákupu technologií pro toto zbrusu nové vinařství. Ve vinařství používají většinou velkoformátové sudy „botti“ od špičkových francouzských, rakouských a italských bednářů.

Panství pokrývá 35 hektarů, z nichž 21 je osázeno vinnou révou. Z toho je 13,5 hektaru věnováno výrobě Brunella a jeden hektar je věnován Rosso di Montalcino. Nejstarší vinice na pozemku byly vysazeny v roce 2001.

Půda ležící na severním úpatí města Montalcino, toto místo má ideální půdní profil a je stvořeno k pěstování hroznů Sangiovese. Půda je zde tvořena směsí jílu, vápence a písku, která vínům z odrůdy Sangiovese propůjčuje delikátní vůni, bohatou chuť a dlouhověkost. Na vinicích se používají postupy ekologického zemědělství.

 

The Ridolfi wines are the result of a passion and a soul that have brought together stories and generations, successfully carried on nowadays by the Peretti family that has adopted these principals. The passion for wine, nature's gift that achieves great value in the hands of man.

 

A gift that needs to be grown and preserved because only the pureness of its quality can restore the fullness of scents, colours and tastes. The spirit of determination, of a business that is strict in its choices and its methods, in the many phases of winemaking that are still rigorously manual.

 

Demanding and ambitious in its aims: to express the typicality of this land and to leave a sign of its uniqueness in the chalices of the world.

In a land of ancient civilizations – full of art and history, that the landscape characterizes with oaks, chestnut trees, olive trees, pines, vineyards, among hills dotted with cypresses – in Florence in 1290, three Ridolfi families stem from an ancient Tuscan lineage. One of these – the Ridolfi of Borgo - originated the Sienese branch called "dalla Contrada" , where it had its own estates.

 

For centuries, priors, gonfaloniers and illustrious celebrities distinguished themselves under its aegis. Nowadays that very coat of arms shines on the labels of a great winery. Two estates - Ridolfi in Montalcino and Tenuta Rocchetto in Larciano - over 54 hectares of land, 21 of which are cultivated vineyards.

 

And a persistent research for excellence, heritage of a noble Tuscan taste that has been handed on unaltered through history.

6 položek celkem
Ridolfi Fiero Toscana Wine of Italy Michal Procházka Vinotéka Klánovice
882 Kč / ks
Kód: V1175
Rosso di Montalcino Ridolfi Toscana Wine of Italy Michal Procházka Vinotéka Klánovice
882 Kč / ks
Kód: V1018
Brunello di Montalcino Ridolfi Fiero Toscana Wine of Italy Michal Procházka Vinotéka Klánovice
1 614 Kč / ks
Kód: V1015
Brunello di Montalcino Ridolfi Toscana Wine of Italy Michal Procházka Vinotéka Klánovice (1) kopie
1 614 Kč / ks
Kód: V1016
Brunello di Montalcino Ridolfi Toscana Wine of Italy Michal Procházka Vinotéka Klánovice (1) kopie
1 614 Kč / ks
Kód: V1017
Brunello di Montalcino Ridolfi Toscana Wine of Italy Michal Procházka Vinotéka Klánovice (1) kopie
1 614 Kč / ks
Kód: V1174

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem