Castel Sallegg

VINAŘSTVÍ
CASTEL SALLEGG
ITALSKÉ
ALTO ADIGE

Starodávnou vinařskou usedlost Castel Sallegg najdeme nedaleko horského jezera Caldaro. Jeho novodobá historie se začala psát roku 1851, kdy hrad a přilehlé vinice koupil arcivévoda Rainer Rakouský. Vinařství dodnes produkuje typicky ovocná a svěží vína spojená se šlechtickou vinařskou tradicí.

Jejich vinice se rozkládají na rozloze 30 hektarů. Na severu jim Alpy tvoří ochrannou bariéru proti studeným větrům, od jihu pronikají vlivy středomořského podnebí. V regionu je zaznamenáno kolem 1800 hodin slunečního svitu ročně a průměrná teplota se během vegetačního období pohybuje okolo sedmnácti stupňů Celsia.

Tradiční odrůdy se pěstují ve vyšších polohách kopcovitého terénu poblíže zámku, v nadmořské výšce kolem pěti set metrů, kde jsou ideální podmínky k zachování svěžesti a bohatého aroma vín. Teplé dny doprovázejí chladné noci ovlivňované nedalekým horským pásmem Dolomitů. Díky jedinečnému okolnímu mikroklimatu vytvořenému jezerem Caldaro jsou hrozny delikátní, svěží a plně vyzrálé.

Na třetině rozlohy svých vinic pěstuje Castel Sallegg, jako jedno z mála vinařství na světě, odrůdu Moscato Rosa. Tu přivezl v 19. století hraběti von Kuenburg princ Enrico di Campofranco ze Sicílie. Vinice osázené odrůdou Moscato Rosa jsou považovány za rodinný poklad a zmíněná odrůda je skutečnou světovou raritou.

Spolu s ní pěstuje Castel Sallegg typické místní odrůdy Lagrein a Schiav, z mezinárodních odrůd pak Gewürztraminer, Merlot, Pinot Nero, Cabernet Sauvignon a Chardonnay. Celková produkce činí kolem 140 tisíc lahví ročně, z toho sedmdesát procent jsou vína červená. Vedle obdivu, chovaného ve světě k Moscato Rosa, získalo vinařství četná ocenění za svůj Merlot a Lagrein.

6 položek celkem
OHARDONNAY OLD PREY Castell Sallegg Wine of Italy Michal Procházka Vinotéka Klánovice
362 Kč / ks
Kód: V0144
CHARDONNAY NEW Castell Sallegg Wine of Italy Michal Procházka Vinotéka Klánovice
396 Kč / ks
Kód: V0637
LAGREIN Castell Sallegg Wine of Italy Michal Procházka Vinotéka Klánovice
396 Kč / Ks
Kód: V0634
PINOT NERO RISERVA 2011 Castell Sallegg Wine of Italy Michal Procházka Vinotéka Klánovice
563 Kč / ks
Kód: V0143
magnum Merlot ris Castell Sallegg Wine of Italy Michal Procházka Vinotéka Klánovice
1 287 Kč / ks
Kód: V0146
93 Luca Maroni Moscato Rosa Castell Sallegg Wine of Italy Michal Procházka Vinotéka Klánovice
1 694 Kč / ks
Kód: V0148

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem