Historicky první ročník Nebbiolo Day se uskutečnil 2. listopadu 2022 v pražské Novoměstské radnici od 13 do 18 hodin. V úchvatných prostorách s nenapodobitelným geniem loci se sešlo na 18 zástupců vinařství z italského Piemonte a nabídli to nejlepší z odrůdy Nebbiolo. Celkem se jednalo o bezmála 70 vín z prestižních oblastí Roero, Gattinara, Barbaresco a Barolo.

Akce byla o to krásnější, že její průběh závisel na samotných návštěvnících. Nejednalo se o řízenou degustaci, člověk mohl tedy naplno vychutnávat skvělé Nebbiolo a spolu s ním i kouzelnou atmosféru od pravého poledne až do brzkého večera. Mezi 18 stanovišti mohl volně korzovat, prohodit pár slov s vinaři i dodavateli a dokonce navštívit jednu ze čtyř masterclass degustací, které se odehrávaly ve Svatebním a Konšelském salonku. Přítomní tak měli možnost si v intimní atmosféře užít a vychutnat to nejlepší z produkce vinařství Angelo Gaja, Elio AltareMichele Reverdito a další spolu s osobnějším přístupem vinaře či jeho zástupce. Není divu, že se odcházelo domů odcházelo těžce! Útěchou pro návštěvníky mohl být fakt, že se pro dobré Nebbiolo nemusí vydat stovky kilometrů daleko, ale mohou si ho objednat online z pohodlí domova například na e-shopu společnosti Vino e Cuore.

Co by to bylo za vinnou akci bez doprovodu prémiového skla RiedelDruhý listopad se zapsal do naší paměti jako den plný Nebbiola a setkání vínomilců s láskou k Itálii. Již nyní, pár dní po skončení události, se těšíme na druhý ročník!