CASTEL SALLEGG Lagrein 2018

Kód: V0634
396 Kč / Ks 528 Kč / 1 l
Skladem
Můžeme doručit do:
18.6.2024
Možnosti doručení

Suché, červené víno z Alto Adige z odrůdy Lagrein.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Víno má velmi tmavou, téměř nepropustnou barvu fialového odstínu, ve vůni je expresivní s tóny zralého ovoce, zejména tmavých peckovin, jako je černý rybíz, borůvka nebo švestka. Nechybí ani jemná kořenitost připomínající hřebíček nebo tóny lékořice. Chuť je plná, vrstevnatá, s nádherně integrovanými tříslovinami. Doslova sametové pohlazení na jazyku s dlouho přetrvávající dochutí.

Castell Sallegg Lagrein je pěstován na hlinitopísčitých  půdách u jezera Caldaro v nadmořské výšce více než 200 metrů.

Párovat nejlépe s dušenými, grilovanými nebo rychlým praženými masovými pokrmy, stejně jako tmavě drůbež.

Lagrein je vyhledávaná modrá odrůda Alto Adige, kde zejména v okolí Bolzana , spolu s odrůdou Schiava / Vernatsch neboli Trolínské, dává osobitá červená a růžová vína. Lagrein je potomkem kultivaru Teroldego a jeho jméno se pravděpodobně vztahuje k údolí Lagarino v Tridentsku. Dozrává relativně pozdě a proto vyžaduje teplá stanoviště, která nachází v údolí Bolzano poblíž soutoku řek Isarco (Eisack) a Adige (Etsch), což je překvapivě v létě jedním z nejteplejších míst v Itálii. Lagrein miluje jak písčité tak štěrkovité půdy. Malé výsadby této odrůdy Lagrein se v poslední době objevily také v Kalifornii, Austrálii a na Novém Zélandu. Dává temně zbarvená vína s vůní drobných peckovin, která se ideálně snoubí s hutnými pokrmy z hovězího masa a zvěřiny.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína dle země
Záruka: 6
Značka: Castel Sallegg
Oblast původu: Alto Adige - Caldaro
Barva vína: Červené víno
Odrůda: Lagrein
Ročník: 2018
Klasifikace: Alto Adige DOC
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: suché
Párování: zvěřina, steak
Objem: 0,75 l
Země původu: Itálie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
VINAŘSTVÍ
CASTEL SALLEGG
ITALSKÉ
ALTO ADIGE

Starodávnou vinařskou usedlost Castel Sallegg najdeme nedaleko horského jezera Caldaro. Jeho novodobá historie se začala psát roku 1851, kdy hrad a přilehlé vinice koupil arcivévoda Rainer Rakouský. Vinařství dodnes produkuje typicky ovocná a svěží vína spojená se šlechtickou vinařskou tradicí.

Jejich vinice se rozkládají na rozloze 30 hektarů. Na severu jim Alpy tvoří ochrannou bariéru proti studeným větrům, od jihu pronikají vlivy středomořského podnebí. V regionu je zaznamenáno kolem 1800 hodin slunečního svitu ročně a průměrná teplota se během vegetačního období pohybuje okolo sedmnácti stupňů Celsia.

Tradiční odrůdy se pěstují ve vyšších polohách kopcovitého terénu poblíže zámku, v nadmořské výšce kolem pěti set metrů, kde jsou ideální podmínky k zachování svěžesti a bohatého aroma vín. Teplé dny doprovázejí chladné noci ovlivňované nedalekým horským pásmem Dolomitů. Díky jedinečnému okolnímu mikroklimatu vytvořenému jezerem Caldaro jsou hrozny delikátní, svěží a plně vyzrálé.

Na třetině rozlohy svých vinic pěstuje Castel Sallegg, jako jedno z mála vinařství na světě, odrůdu Moscato Rosa. Tu přivezl v 19. století hraběti von Kuenburg princ Enrico di Campofranco ze Sicílie. Vinice osázené odrůdou Moscato Rosa jsou považovány za rodinný poklad a zmíněná odrůda je skutečnou světovou raritou.

Spolu s ní pěstuje Castel Sallegg typické místní odrůdy Lagrein a Schiav, z mezinárodních odrůd pak Gewürztraminer, Merlot, Pinot Nero, Cabernet Sauvignon a Chardonnay. Celková produkce činí kolem 140 tisíc lahví ročně, z toho sedmdesát procent jsou vína červená. Vedle obdivu, chovaného ve světě k Moscato Rosa, získalo vinařství četná ocenění za svůj Merlot a Lagrein.