PLANETA OLIVOVÝ OLEJ Extra Virgin Olive Oil Tradizionale Sicilia 21 I.G.P. 500 ml

Kód: O500P21
Značka: Planeta
421 Kč / Ks 842 Kč / 1 l
Skladem
Můžeme doručit do:
24.6.2024
Možnosti doručení

Extra panenský olivový olej Planeta Val di Mazara Sicilia D.O.P je extrahovaný výhradně z odrůd sicilských oliv Nocellara del Belice, Biancolilla, Cerasuola. Je lisovaný za studena pouze tradičními mechanickými prostředky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Extra panenský olivový olej Planeta Val di Mazara Sicilia D.O.P

Extra panenský olivový olej Planeta Val di Mazara Sicilia D.O.P je extrahovaný výhradně z odrůd sicilských oliv Nocellara del Belice, Biancolilla, Cerasuola. Je lisovaný za studena pouze tradičními mechanickými prostředky.

 

Barva je brilantně zelená evokující pistácie. Aroma je příjemné a intenzivní, charakteristické pro oleje z této oblasti. Na nose evokuje tóny trávy, zelených rajčat, artyčoku a mořské řasy, které přechází do náznaků cedru, exotických dřevin, bazalky a čerstvých bylinek.

 

Je to ovocný, pikantní, kořeněný a intenzivní olej, skvěle ladící se zeleninovými a luštěninovými polévkami, syrovými a marinovanými rybími pokrmy, čerstvými sýry, grilovanými masy a rybami.

 dop_mazara_05-1920x930dop_mazara_06-1920x830

Extra-virgin olive oil is, together with wine, the other great family passion. The large olive grove at Capparrina, at Menfi, relates the history of our love for this product, together with that of our commitment to safeguarding the countryside and nature.
The oldest maps of Ulmo show that already half a century ago olives were cultivated on our land, in one of the areas best known for the production of olive oil. Our family has always been linked to this product which so forcefully represents Sicily and the Mediterranean.
At Capparrina we planted our olive grove to ensure that the coast at Menfi should remain free of buildings for ever, placing once more the protection of the countryside above the interests of family and business.
Today we care for 98 hectares of olives which descend the hill towards the white beach of Porto Palo of Menfi, 19 times Blue and Green Flags, in a context of great biodiversity in which rare examples of flora and fauna co-exist.
Through our olive oil we are happy to contribute to consolidating and diffusing the culture of quality extra-virgin olive oil, in the kitchen and on the table.

Pairings

dop_mazara_04

This is a fruity oil, sharp, spicy and intense, in excellent harmony with vegetable soups, fresh cheese and above all with grilled fish and meats.

Grilled foods 5/5  
Steamed 3/5  
Crudite 4/5  
Soups 5/5  
Fresh cheeses 4/5  
Salads 3/5  

 

Planeta DOP Extra Virgin Olive Oil - this extra virgin olive oil from award winning winemakers Planeta in Sicily deserves its reputation as one of the finest quality oils on the market today and is one of our favourites. It is emerald green coloured with the scent of fresh herbs, with touches of citrus, artichoke, pistachio and green tomato.

Planeta DOP Extra Virgin Olive Oil has acquired the recognition "D.O.P. Val di Mazara" from the 2006 harvest onwards. Our current stock is from the 2015 harvest. Made with Cerasuola, Biancolilla and Nocellara olives. The Nocellara olives are large in size and the oil they produce has very typical and recognisable organoleptic characteristics. Cerasuola and Biancolilla complete and refine the characteristics of the main variety.

The olives are handpicked while still green, about fifteen days ahead of the normal harvest, which reduces yield but favours the organoleptic characteristics of the oil. They are handpicked and cold pressed to achieve the highest quality olive oil.

Since its inception in 1985 the Planeta winery in Sicily has in a relatively short space of time established itself as one of the most dynamic and quality orientated wineries in the whole of Italy. The fact that the estate is based in the south west corner of Sicily – an island which for so long has been a quality winemaking backwater – makes the achievement all the more remarkable. Run by cousins Francesca, Alessio and Santi Planeta the estate won the coveted Cantina dell’Anno (Italian winery of the year award) in 1999 and has gone from strength to strength in the intervening years.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína dle země
Záruka: 6
Značka: Planeta
Oblast původu: Sicílie
Barva vína: Prémiový extra panenský olivový olej ze Sicílie
Odrůda: Nocellara del Belice, Cerasuola, Biancolilla
Klasifikace: Val di Mazara
Obsah cukru: olivový olej
Párování: ryby, drůbež, saláty
Objem: 0,5 l
Země původu: Itálie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
VINAŘSTVÍ
PLANETA
ITALSKÉ
SICÍLIE

Toto slavné sicilské vinařství bylo založeno v roce 1995. Planeta je sicilským producentem vína postaveným na dlouhé zemědělské tradici, který je hluboce spjat se zdejším regionem. Jeho počátky se datují kolem roku 1500, a jsou úzce spjaty s regiony Sambuca di Sicilia a Menfi, kde rodina hospodaří již po 17 generací.

V současnosti Planeta obhospodařuje šest různých vinařských teritorií Sicílie na celkové rozloze čítající 363 hektarů vinic. Jedná se o Ulmo v Sambuca di Sicilia, Dispensa v Menfi, Dorilli ve Victoria, Buonivini v Noto, Feudo di Mezzo na Etně v Castiglione di Sicilia a poslední La Baronia v Capo di Milazzo.

Díky svým rodinným hodnotám a historické znalosti jednotlivých terroir, umožňuje vinařství Planeta zažít virtuální cestu napříč Sicílií a poznávat největší vína z rozmanitých místních odrůd, jakými jsou Grecanico, Carricante, Moscato di Noto, Frappato, Nerello Mascalese a Nero d'Avola. Na druhé straně produkuje skvělá a znalci z celého světa oceňovaná vína z klasických evropských odrůd Chardonnay, Syrah, Merlot a Cabernet, kterým propůjčuje nezaměnitelný sicilský rukopis.

Planeta je starobylá rodina španělského původu. První zmínky se datují roku 1585, kdy se Michele narodil syn Nicolao, který zdědil pozemky osázené vinnou révou u Partanny. O nějaký čas později, v roce 1694 Giovanni Pietro dostal jako věno pozemky a pevnost Ulmo v Sambuca di Sicilia.

Současníci Alessio, Francesca a Santi Planeta vkládají do rodinného projektu svou veškerou životní energii. A nadále pokračují v úspěšném rozvoji vinařství Planeta, který započal Diego Planeta, jenž je považovaný za vůdčí postavu a obroditele sicilského vínařství. Společně si vytyčují velmi ambiciózní cíle se stálým ohledem na dodržení vysoké kvality jejich produktů.

Alessio Planeta, bratranec Francesky, působí jako hlavní enolog. Francesca je zodpovědná za míchání a hledání optimálního cuvée, ale její hlavní starostí je obchod a marketing.