PLANETA PLUMBAGO Nero d’Avola Sicilia DOC 2020

Kód: V1103
Značka: Planeta
430 Kč / Ks 573,33 Kč / 1 l
Skladem
Můžeme doručit do:
18.6.2024
Možnosti doručení

Planeta “Plumbago” Nero d’Avola Sicilia DOC 2020 100% Nero d'Avola školené na sudech barrique a tonneaux.

Detailní informace

Detailní popis produktu

“Plumbago” Nero d’Avola Sicilia DOC 2020

Název vína Plumbago je odvozen od fialových květu, které rostou kolem vinice Ulmo. Toto čisté Nero d'Avola pochází ze starých keřů pěstovaných kolem Lago Arancio, které dávají neuvěřitelnou komplexitu a příjemnou ovocnost. Ideální kombinace se středomořskou kuchyní, lasagne, pizza.

Plumbago is a single-varietal Nero d'Avola: Rich ruby-violet colour, powerful, slightly reductive bouquet with aromas of dark cherries, raspberries and some rosemary. Smooth, soft and almost light on the palate, beautiful blueberry notes and well-dosed tannin.

 

Product Details

Grape Variety: 100% Nero d'Avola

Cultivation: conventional

Expansion: wooden barrel

Filtration: yes

Alcohol content: 13,50?% vol

Total extract: 28,65?g/l

Total acidity: 6,40?g/l

Residual sugar: 1,25?g/l

Sulfite: 71?mg/l

pH value: 3,44

Closure: Diam

Serving temperature: 16-18?°C

Storage potential: 2027+

Allergens: contains sulphites

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína dle země
Záruka: 6
Značka: Planeta
Oblast původu: Sicílie
Barva vína: Červené víno
Odrůda: Nero d'Avola
Ročník: 2020
Klasifikace: DOC Sicilia
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: suché
Objem: 0,75 l
Země původu: Itálie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
VINAŘSTVÍ
PLANETA
ITALSKÉ
SICÍLIE

Toto slavné sicilské vinařství bylo založeno v roce 1995. Planeta je sicilským producentem vína postaveným na dlouhé zemědělské tradici, který je hluboce spjat se zdejším regionem. Jeho počátky se datují kolem roku 1500, a jsou úzce spjaty s regiony Sambuca di Sicilia a Menfi, kde rodina hospodaří již po 17 generací.

V současnosti Planeta obhospodařuje šest různých vinařských teritorií Sicílie na celkové rozloze čítající 363 hektarů vinic. Jedná se o Ulmo v Sambuca di Sicilia, Dispensa v Menfi, Dorilli ve Victoria, Buonivini v Noto, Feudo di Mezzo na Etně v Castiglione di Sicilia a poslední La Baronia v Capo di Milazzo.

Díky svým rodinným hodnotám a historické znalosti jednotlivých terroir, umožňuje vinařství Planeta zažít virtuální cestu napříč Sicílií a poznávat největší vína z rozmanitých místních odrůd, jakými jsou Grecanico, Carricante, Moscato di Noto, Frappato, Nerello Mascalese a Nero d'Avola. Na druhé straně produkuje skvělá a znalci z celého světa oceňovaná vína z klasických evropských odrůd Chardonnay, Syrah, Merlot a Cabernet, kterým propůjčuje nezaměnitelný sicilský rukopis.

Planeta je starobylá rodina španělského původu. První zmínky se datují roku 1585, kdy se Michele narodil syn Nicolao, který zdědil pozemky osázené vinnou révou u Partanny. O nějaký čas později, v roce 1694 Giovanni Pietro dostal jako věno pozemky a pevnost Ulmo v Sambuca di Sicilia.

Současníci Alessio, Francesca a Santi Planeta vkládají do rodinného projektu svou veškerou životní energii. A nadále pokračují v úspěšném rozvoji vinařství Planeta, který započal Diego Planeta, jenž je považovaný za vůdčí postavu a obroditele sicilského vínařství. Společně si vytyčují velmi ambiciózní cíle se stálým ohledem na dodržení vysoké kvality jejich produktů.

Alessio Planeta, bratranec Francesky, působí jako hlavní enolog. Francesca je zodpovědná za míchání a hledání optimálního cuvée, ale její hlavní starostí je obchod a marketing.