VERÝSEK Village mzv Frankovka rosé Francesca 2023

Kód: D0394
185 Kč / ks 246,67 Kč / 1 l
Skladem
Můžeme doručit do:
24.6.2024
Možnosti doručení

Francesca, Frankovka rosé 2022 Village MZV, typicky odrůdová vůně s náznakem třešňového květu a malin, chuť je harmonická, s tóny lesních jahod a malin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Francesca, Frankovka rosé 2022 Village MZV

Vinařství Verýsek

Vinař: Tomáš Osička

Barva je světlejší, lososově růžová. Vůně je decentní, typicky odrůdová, s náznakem třešňového květu a malin. Chuť je harmonická, s tóny lesních jahod a malin.

Doplňkové parametry

Kategorie: Česká vína
Záruka: 6
Značka: Verýsek Tomáš Osička Vinařství
Oblast původu: Velké Bílovice
Barva vína: Růžové víno
Odrůda: Frankovka
Ročník: 2023
Klasifikace: moravské zemské víno
Obsah alkoholu: 12,5 %
Obsah cukru: suché
Párování: ryby, sýry, saláty
Objem: 0,75 l
Země původu: Česká Republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

T.OSIČKA

Tomáš Osička

Myšlenka názvu vinařství ve mně zrála dlouhou dobu. Přemýšlel jsem, jaký název by vyjádřil úctu všem předchozím generacím, protože nebýt jich, možná by dnes nebylo o čem psát. Když přijedete do Bílovic, po krátké době zjistíte, že zde žije mnoho rodin s příjmením Osičkovi. V minulosti, aby se po dědině vědělo, o koho jde, měl skoro každý nějakou přezdívku. A naše rodinná byla právě ,,VERÝSEK“. Začalo se tak říkat mému dědovi Františkovi, a to proto, že byl na stromech více než na zemi, zpočátku se mu říkalo Franc Veverka a později VERÝSEK, stejně jako mému otci, mě a vlastně dnes i našemu narozenému synovi Jonášovi. Název vinařství tak byl v našem případě něco naprosto jasného a přirozeného.

Vinařství Verýsek - jsme rodina....

jsme vinařská rodina z Velkých Bílovic, a tak jako většina jejich obyvatel, jsme i my obklopeni a hluboce spjati s touto nádhernou krajinou, pěstováním révy vinné a vinařským řemeslem. Vinaření pro nás není jen zdroj obživy, ale mnohem více… Je to pro nás životní styl, poslání a velká pocta pokračovat v odkazu našich předků a rodinné tradici. Víno je náš život, a pokud se vám podaří v sobě probudit vášeň pro něco, co milujete, začne se dít něco opravdového a smysluplného.

 

Filosofie

Naší filosofií je zaměřovat se hlavně na typické odrůdy, které zde historicky byly pěstovány již našimi předky. Naší snahou je maximálně využít potenciálu úrodných moravských půd s důrazem na vhodný výběr odrůdy a dané viniční tratě.

logo_JPG