VERÝSEK Sauvignon Blanc 2021 Sauvage

Kód: D0331
Doporučujeme
378 Kč –7 %
SAUVAGE Verýsek Sauvignon blanc suché Wine of Czech Republic Michal Procházka Vinotéka Klánovice Vino e Cuore
378 Kč –7 % 351 Kč / ks 468 Kč / 1 l
Skladem
Můžeme doručit do:
26.9.2023
Možnosti doručení

Sauvignon Blanc Sauvage Verýsek 2021 zrál ve velkých francouzských dubových sudech a byl míchán na jemných kvasničních kalech.

Detailní informace

Detailní popis produktu

SAUVAGE    2021

Vinařství Verýsek

Velké Bílovice

Nová Hora / Široká Hora

Sauvignon Blanc 100%

Ročník: 2021

 

Samotný název „Sauvage“ franouzsky divoch jasně definuje tento jedinečný Sauvignon, který vyniká svou divokostí, neotřelým a rebelským projevem. Díky fermentaci a následnému zrání ve francouzských sudech je Sauvage vrstevnaté víno.

Aroma elegantní, intenzivnější kombinuje tóny květin, zelených jablek, angreštu, vlhkých kamenů a sušených bylin. V chuti je víno harmonické, strukturované a nabízí tóny zelených jablek, limetky, bílých broskví a angreštu.

Barva vína: Bílé

Cukernatost: Suché

Země původu: Česká republika

Region: Morava

Oblast: Velkopavlovická

Odrůda: Sauvignon

Ročník vinobraní: 2021

Vinařská Obec Velké Bílovice

Alk: 13,5%

Cukr: 0,2 g/l
Kyseliny:7,5 g/l
 

PURE x STRUCTURAL x OAK x WILD x SAUVAGE

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína dle země
Záruka: 6
Značka: Verýsek Tomáš Osička Vinařství
Oblast původu: Velké Bílovice
Barva vína: Bílé víno
Odrůda: Sauvignon Blanc
Ročník: 2021
Klasifikace: moravské zemské víno
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: suché
Párování: ryby, drůbež, omáčky, vepřové, aperitiv
Objem: 0,75 l
Země původu: Česká Republika

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

T.OSIČKA

Tomáš Osička

Myšlenka názvu vinařství ve mně zrála dlouhou dobu. Přemýšlel jsem, jaký název by vyjádřil úctu všem předchozím generacím, protože nebýt jich, možná by dnes nebylo o čem psát. Když přijedete do Bílovic, po krátké době zjistíte, že zde žije mnoho rodin s příjmením Osičkovi. V minulosti, aby se po dědině vědělo, o koho jde, měl skoro každý nějakou přezdívku. A naše rodinná byla právě ,,VERÝSEK“. Začalo se tak říkat mému dědovi Františkovi, a to proto, že byl na stromech více než na zemi, zpočátku se mu říkalo Franc Veverka a později VERÝSEK, stejně jako mému otci, mě a vlastně dnes i našemu narozenému synovi Jonášovi. Název vinařství tak byl v našem případě něco naprosto jasného a přirozeného.

Vinařství Verýsek - jsme rodina....

jsme vinařská rodina z Velkých Bílovic, a tak jako většina jejich obyvatel, jsme i my obklopeni a hluboce spjati s touto nádhernou krajinou, pěstováním révy vinné a vinařským řemeslem. Vinaření pro nás není jen zdroj obživy, ale mnohem více… Je to pro nás životní styl, poslání a velká pocta pokračovat v odkazu našich předků a rodinné tradici. Víno je náš život, a pokud se vám podaří v sobě probudit vášeň pro něco, co milujete, začne se dít něco opravdového a smysluplného.

 

Filosofie

Naší filosofií je zaměřovat se hlavně na typické odrůdy, které zde historicky byly pěstovány již našimi předky. Naší snahou je maximálně využít potenciálu úrodných moravských půd s důrazem na vhodný výběr odrůdy a dané viniční tratě.

logo_JPG