GEORG MOSBACHER RIESLING Deidesheimer Herrgottsacker Auslese „Le tonneau divin" 2015 0,5 l

Kód: V0846
1 087 Kč / ks 2 898,67 Kč / 1 l
Skladem
Můžeme doručit do:
3.6.2024
Možnosti doručení

Riesling Auslese Excelentní, botrytický, přírodně sladký Riesling udělaný na sudu tonneau (dubový 500 l) z vinice Herrgottsacker v Deidesheimu - VDP Erste Lage 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Riesling Auslese 2015 „Le tonneau divin“ Deidesheimer Herrgottsacker VDP.ERSTE LAGE 
Georg Mosbacher

Světlejší, slámově žlutá barva s výraznou viskozitou. Jemné, ale zároveň rafinované ovocné aroma kandovaných meruněk, vanilky, šalvěje a lipového medu. Na patře zaujme příjemnou sladkou chutí, podpořenou šťavnatou kyselinou, jež spolu dávají vínu pozoruhodnou eleganci a dobrou délku.

Excelentní, sladký botrytický Riesling z vinice Herrgottsacker v Deidesheimu.

Alkohol: 10,0 obj.%
Zbytkový cukr: 94,6 g / l
Celková kyselina: 10,0 g / l

 Toto mimořádné, přírodně sladké víno je beze sporu sázkou na jistotu, pokud hledáte něco speciálního. Vinice Herrgottsacker v Deidesheimur je klasifikována jako VDP Erste Lage 1G („Premier Cru“) a patří mezi skvělé polohy oblasti Pfalz. Vínům z této vinice dominuje vysoká mineralita a výraznější ovocná kyselinka.

Riesling v jakosti auslese kombinuje zbytkový cukr ve spojení s velkým extraktem a výraznou ovocnou linkou, která je podpořena kyselinou.

Pokud hledáte unikátní dárek, nebo ozdobu svého vinného sklepa, toto víno je ideální volbou.

 Selektivní ruční sběr botrytických hroznů, Fermentace a školení v novém dubovém sudu „tonneau“ (500 l) .

VDP Erste Lagen – jsou samostatné vinice s příznivými podmínkami pro vyzrávání hroznů, umožňující vytvářet charakterní vína vysoké kvality. Jedná se o obdobu francouzského označení „Premier Cru“. Suchá vína této kategorie nesou vedle názvu vinice označení „Qualitwein trocken“, u sladkých vín se setkáme s označením jednotlivých přívlastků, opět od kabinetu až po suchý bobulový výběr. Sklizeň nesmí přesáhnout 60hl/ha, hrozny mohou být sklízeny pouze ručně, a cukernatost moštu musí být minimálně na úrovni pozdního sběru. Všechna vína smí být uvolněna do prodeje 1. května v roce následujícím po sklizni.

 

2015
„Le tonneau divin“
Deidesheimer Herrgottsacker Riesling Auslese
VDP.ERSTE LAGE

Lage:
121 ha große Einzellage in Deidesheim, unser Anteil beträgt 2.4 ha;
Gottesacker bezeichnet den Kirchhof oder Friedhof. Schon in historischer Zeit belegten solche Lagenamen Lob und Ehre Gottes und bestärkten den Menschen in der Gewissheit, dass Wein ein Geschenk Gottes und mit seinem Segen erfüllt ist.
 
Boden:
Lehmiger Sand, z.T. Buntsandsteingeröll, im hängigen Teil der Lage Kalksteingeröll.
 
Lese / Gärung / Ausbau:
Selektive Handlese wunderbar eingeschrumpfter Botrytisbeeren mit 115° Oechsle; Vergärung und Ausbau im 500 l neuen Holzfaß „tonneau“.
 
Analyse:
Alkohol: 10.0 % vol
Restzucker: 94.6 g/l
Gesamtsäure: 10.0 g/l
 
Charakteristik:
Gleich zu Beginn betört ein reifer Aprikosenduft, welchem sich Honignoten und Karamell anschließen. Salbeinuancen unterstreichen die Kräutrigkeit, Mandeltöne den Facettenreichtum. Der Abgang ist langanhaltend und lässt hinter die zart besaitete Holzfassade blicken.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína dle země
Záruka: 6
Značka: Georg Mosbacher
Oblast původu: Pfalz
Barva vína: Bílé víno
Odrůda: Ryzlink rýnský, Riesling
Ročník: 2015
Klasifikace: VDP Erste Lage
Obsah alkoholu: 10 %
Obsah cukru: sladké
Párování: ryby, samostatně, drůbež, pernatá, sýry, uzeniny
Objem: 0,5 l
Země původu: Německo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
VINAŘSTVÍ
GEORG MOSBACHER
NĚMECKÉ
PFALZ

GEORG MOSBACHER NĚMECKÉ PFALZ Rodina Mosbacher vinaří v malebné vinařské obci Forst an der Weinstrasse více než 200 let. V roce 1921 Richard Mosbacher st. (1898-1977) založil současný statek společně se svými sestrami a pojmenoval ho po svém otci Georgovi: „Weingut Georg Mosbacher Erben“ Již více jak 200 let tak zdobí stejné písmeno „M“, jejich vinné etikety. Richard Mosbacher ml. převzal odpovědnost za sklep po ukončení druhé světové války, kdy se jeho otec začal plně věnovat úřadu starosty Forstu, do kterého byl jmenován Američany za jeho proti nacistický postoj během války. V průběhu několika dalších desetiletí Richard Mosbacher přeměnil panství na to, čím je dnes, vinařství s vysokou reputací, produkující skvělá oceňovaná vína. Roku 1992 nastoupila další generace vinařů, Sabine Mosbacher-Düringer a její manžel Jürgen. Velikost panství se od té doby rozšířila na současných 20 hektarů obdělávaných vinic. Sabine je uznávanou enoložkou a právem patří mezi nejlepší ženské enology světa. Spolu s manželem Jürgenem pečují o vinařství a povznáší tak pověst jednoho z nejlepších vinařství ve Falcku. Neodmyslitelnou součástí produkce vinařství jsou vína nesoucí označení GG (Große Gewächse), která jsou v Německu považována stejně tak, jako ve Francii vína Grand Cru. Vinařství je rovněž součástí prestižního sdružení vinařů VDP (Verband Deutschen Prädikatsweingüter).