MICHELE REVERDITO Barbera Butti 2019

Kód: V0883
430 Kč / Ks 573,33 Kč / 1 l
Skladem
Můžeme doručit do:
16.7.2024
Možnosti doručení

Vůně vyzařuje dostatek zralého bobulového ovoce, přecházejícího do pikantní balzamické noty podpořené o tóny ušlechtilého dřeva a čokolády.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vůně vyzařuje dostatek zralého bobulového ovoce, přecházejícího do pikantní balzamické noty podpořené o tóny ušlechtilého dřeva a čokolády. Plnější, hřejivá, pevná chuť s bohatostí ovoce s komplexním sametovým závěrem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Italská vína
Záruka: 6
Značka: Michele Reverdito
Oblast původu: Piemonte
Barva vína: Červené víno
Odrůda: Barbera
Ročník: 2019
Klasifikace: Barbera d´Alba DOC
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: suché
Párování: samostatně, uzeniny, hovězí, zvěřina, jehněčí, bílé lanýže
Objem: 0,75 l
Země původu: Itálie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
VINAŘSTVÍ
MICHELE REVERDITO
ITALSKÉ
PIEMONT
 

Vinařství Michele Reverdito v La Morra bylo založeno v roce 2000 a je výchozím bodem dlouhé cesty, na kterou se koncem šedesátých let vydal Silvano, otec současných majitelů Michele a jeho sestry Sabiny Reverdito.

Je to příběh o postupném získávání vinic, které začalo v roce 1967 Bricco Cogni (obec La Morra), následovaly Ascheri (La Morra), Badarina (Serralunga d'Alba), Riva Rocca (obec Verduno), Bricco San Pietro (obec Monforte d'Alba), La Serra, Castagni, Berri (obec La Morra) a nyní činí 26 hektarů vinic, které se nacházejí v některých z nejznámějších obcí apelace Barolo DOCG.

Základem všeho je jejich je hluboká láska k Langhe a respekt k prostředí, to vše se odráží v přístupu k vedení vinic. S podporou jejich přítele, konzultanta a agronoma Beppe Vivaldy, Michele obdělává své vinice bez použití invazivních chemikálií, které by mohly znečišťovat půdu, podzemní vody nebo životní prostředí.

Michele_Sabina

Michele Reverdito „V průběhu let mě experimentování ve sklepě, profesionální zvídavost a evoluce mého patra vedly k rozvoji mého osobního vkusu. Dnes jsem si vědom toho, že rysy mého ideálního vína jsou elegance, kultivovanost a rozpoznatelnost, což jsou charakteristické rysy Nebbiolo, naší autochtonní odrůdy vinné révy, vinifikované naprosto tradičním způsobem.“

Filozofie výroby vinařství Reverdito je založena na dvou důležitých předpokladech: optimální práci na vinici, jejímž výsledkem jsou hrozny výjimečné kvality, a použití velkých kádí a sudů (40 a 50 hektolitrů) nejvyšší kvality.

Každé ze sedmi Barolo cru je vinifikováno odděleně a odlišně, podle charakteristických rysů a charakteristik vinice původu.

Ve sklepě jsou hrozny Nebbiolo vypěstované na vinicích Reverdito ponechány svobodně, aby vyjádřily svou nejautentičtější povahu a terroir provenience, což dalo vzniknout sedmi etiketám Barolo, z nichž každá má zcela odlišné vlastnosti.

Velké kádě a sudy se střídají v chladném, tlumeném světle sklepa, lemovaného od roku 2016 řadou cementových amfor pro vinifikaci hroznů Pelaverga pro výrobu Verduno Pelaverga DOC.

Tři etikety Barbera, dvě vinifikované ve velkých sudech ((Barbera d'Alba Butti a Barbera d'Alba Delia) a jedna z nerezové oceli (Barbera d'Alba DOC), doplňují řadu vín Reverdito spolu s Langhe Nebbiolo DOC a Langhe Nascetta DOC, autentické bílé víno Langa s vůní žlutého jablka a citrusů.

„Tajemství? … Jediné tajemství je mít skvělé hrozny, protože jen z nich mohou pocházet skvělá vína.“

Vinařství Reverdito vinifikuje hrozny z pěti nejznámějších Barolo DOCG crus, rozmístěných ve čtyřech obcích apelace Barolo: Bricco Cogni, Badarina, La Serra, Berri, Bricco San Pietro, Ascheri, Castagni, Riva Rocca. Bricco Cogni.

 

Vinice v zóně La Morra

Vinice Bricco Cogni, kterou zasadil Silvano Reverdito v roce 1967, v roce jeho svatby, se nachází v obci La Morra. Produkuje mimořádně jemná a elegantní vína Barolo DOCG.

Z oblíbeného cru Michele Reverdita pochází Barolo Bricco Cogni DOCG.

Badarina

Vinice v zóně Serralunga d'Alba Vinice, která je součástí Badarina MGA (Menzione Geografica Aggiuntiva nebo cru) v obci Serralunga d’Alba, se vyznačuje značnou nadmořskou výškou, která do vínům propůjčuje dotek svěžesti.

Barolo Badarina DOCG z vinařství Reverdito se vyrábí výhradně v dřevěných sudech. Tato vinice v obci La Morra leží v nadmořské výšce 370 až 450 metrů nad mořem. Vyrábí ovocná, elegantní vína Barolo.

Mapa Barolo

Castagni

Tato vinice v obci La Morra leží v nadmořské výšce 370 až 450 metrů nad mořem. Vyrábí ovocná, elegantní vína Barolo. Hrozny pěstované na této vinici přispívají k produkci Barolo DOCG Castagni.