KIR-YIANNI Paranga white, 2016

Kód: V0442
Značka: KIR-YIANNI
266 Kč / ks 219,83 Kč bez DPH 354,67 Kč / 1 l
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Intenzivní, ale rafinované aroma jasmínu, bílé broskve a meruňky je typickým projevem odrůdy Malagousia. To vše je příjemně vyváženo čerstvostí odrůdy Roditis, která přidává křupavou kyselost do výsledné chuti vína. Dlouhý ovocný závěr.

Odrůdy: 80% Roditis, 20% Malagousia

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé
Značka: KIR-YIANNI
Země původu: Řecká vína
Oblast původu: PGI Macedonia
Barva vína: bílé
Odrůda: Malagouzia, Roditis
Ročník: 2016
Obsah alkoholu: 13 %
Obsah cukru: suché
? Vhodné k: ryby, aperitiv, sýry, saláty
Objem: 0,75 l

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
VINAŘSTVÍ
KIR-YIANNI
ŘECKÉ
NAOUSSA

Vinařství založil v roce 1997 Yiannis Boutaris, jedna z předních osobností v řeckém vinařském průmyslu, když opustil Boutari Wine Group, prémiovou rodinnou vinařskou společnost, kterou jeho dědeček založil v roce 1879.

Vinařství se nachází v oblasti Naoussa v severozápadním Řecku přibližně 100 km západně od Soluně (Thessaloniki). Dnes vinařství vede Stellios Boutaris, který je členem páté generace vinařů. Jeho vinice se rozkládají ve vysoko položených oblastech Naoussa a Amyndeon, kde se zaměřuje především na kultivaci modré odrůdy Xinomavro a bílé odrůdy Roditis.

Právě odrůda Xinomavro (řecky kyselé černé), je nejdůležitější odrůdou vinařství. Jeho jemná barva, sofistikovaná struktura vína a pevné třísloviny se dají přirovnat k italskému Nebbiolu, jež dává vzniknout slavným vínům Barolo či Barbaresco. A právě červené víno vyrobené z Xinomavra v oblasti Naousa se stalo jedním z nejdůležitějších a nejuznávanějších řeckých vín. Vinařství Kir-Yianni, je pak jedním z nejlepších producentů tohoto skvělého vína. O jeho mezinárodním uznání svědčí i obchodní spolupráce s ikonickým vinařstvím Angelo Gaja.