Castello di Querceto Riserva Chianti Classico 2018

Kód: V0900
598 Kč / Ks 797,33 Kč / 1 l
Skladem
Můžeme doručit do:
24.6.2024
Možnosti doručení

Chianti Classico Riserva DOCG Castello di Querceto noblesní víno od fenomenálního vinaře.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Chianti Classico Riserva DOCG 

Castello di Querceto

Querceto Riserva Chianti Classico 2019 je víno pocházející z toskánské oblasti Chianti Classico ve střední Itálii. Je vyrobeno z odrůd Sangiovese 92%, Canaiolo, Colorino, Mammolo e Ciliegiolo 8%. Toto víno je typické pro region Chianti s jeho ovocnými tóny černého ovoce, třešní a švestek, doplněné kořenitými a bylinnými podtóny. Je to suché víno s dobrou strukturou a vyváženými tříslovinami. Querceto Riserva Chianti Classico 2018 se dá skvěle kombinovat s italskou kuchyní, jako jsou těstoviny, pečená masa nebo tvrdé sýry.

Riserva je noblesní víno od fenomenálního vinaře, skvělé Chianti Classico tmavší rubínově červené barvy s mahagonovým meniskem. Vůně je čistá, koncentrovaná, nazrálá s tóny brusinkové šťávy lesních plodů, červeného rybízu, podtržené jemnou kořenitostí s nádechem bobkového listu a fialek. Chuť velmi plynule navazuje na vůni, je elegantní, dobře strukturovaná, s tóny zralého ovoce, bylinek a dubového dřeva. Bez debat velké a komplexní víno, které díky pevným tříslovinám a šťavnaté kyselině nepostrádá potenciál k další archivaci.

Grape varieties: Sangiovese 92%, Canaiolo, Colorino, Mammolo e Ciliegiolo 8%

Vineyard: – Location: several vineyards, 350-500 m. a.s.l. –

Training system: spurred cordon / guyot

Planting density: 5.500/7.500 plants per hectare Fermentation: about 15 days at 28°C

Aging: at least 12 months in wood 

Refinement: in bottle for at least 3 months Alcohol: circa 13,5%

1st vintage: 1897 Wine

profile: Full ruby red, wide, well expressed, with red fruit and floral aromas. It expresses elegant tannins supported by a persistent and balanced final.

Food pairings: Bistecca alla fiorentina, aged pecorino, roasted game.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína dle země
Záruka: 6
Značka: Castello di Querceto
Oblast původu: Toscana
Barva vína: Červené víno
Odrůda: Sangiovese, Mammolo, Colorino, Ciliegiolo, Canaiolo
Ročník: 2018
Klasifikace: Chianti Classico DOCG
Obsah alkoholu: 13,5 %
Obsah cukru: suché
Objem: 0,75 l
Země původu: Itálie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
VINAŘSTVÍ
CASTELLO DI QUERCETO
ITALSKÉ
TOSCANA

Castello di Querceto je již od roku 1897 ve vlastnictví šlechtické rodiny Francois. Mezi jejími členy můžeme nalézt mnoho významných lidí, například matematika Guiseppeho či archeologa Alessandra. Některé z Guiseppeho aritmetických a geometrických spisů jsou stále uchovávány v Národní knihovně ve Florencii a jsou považovány za důležité práce ve svém oboru. Stejně tak Alessandro byl ve svém oboru významnou postavou a svým odhodláním povznesl archeologii na profesionální úroveň. Od roku 1978 spravuje Castello di Querceto jeho jmenovec Alessandro François, jenž se o chod vinařství stará se svou ženou Marií Antoinettou a stejně jako jejich předkové i oni jsou svému oboru plně oddáni.

Castello di Querceto se nachází mezi zelenými kopci ve výšce 470 metrů nad mořem, pouze pár kilometrů od Greve v Chianti. K vinařství patří celkem 190 hektarů půdy, z čehož 60 hektarů připadá na kultivované vinice, 10 hektarů na olivové háje a zbytek je zalesněn duby a kaštany. Většina vinic zde byla osázena v době mezi lety 1975 a 1985, některé z nich jsou však ještě starší. V poslední době bylo osázeno dalších 20 hektarů půdy.

Vinařství pěstuje zejména červené odrůdy, bílé pak pouze v omezeném množství. Mezi červenými samozřejmě dominuje Sangiovese, které doplňují Canaiolo Nero, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Syrah, Colorino, Merlot, Mammolo, Ciliegiolo a Malvasia Nera. Z bílých odrůd je to tradiční Malvasia del Chianti, Trebbiano Toscano, které doplňuje Chardonnay.

Záměrem Alessandra François a potažmo celého vinařství je zdůraznit charakter a osobitost hroznů z jednotlivých vinic. Castello di Queceto tak produkuje kromě Chianti Classico a Chianti Classico Riserva další vína, která jsou ošetřována a sklízena samostatně a vyjadřují individuální charakter vinic, z nich pocházejí.

Takto vznikají skvělá a výjimečná vína. Jedná se o La Corte, které představuje čisté, suché Sangiovese s intenzivně rubínovou barvou a elegantním aroma. Il Querciolaia - směs Sangiovese (65%) a Cabernetu Sauvignon (35%) s briliantově rubínovou barvou, plnou harmonickou vůní, suchým a dlouhým dozvukem na patře. Il Sole di Alessandro – čisté vyjádření Cabernetu Sauvignon, které svým názvem vzdává hold členům rodiny François. V neposlední řadě je to víno Cignale – směs Cabernetu Sauvignon (90%) a Merlotu (10%). Vinice z níž pocházejí hrozny na výrobu tohoto vína byly vysazeny v roce 1981, ovšem první ročník vína byl představen až po pěti letech. Původně plánovaný premiérový ročník 1985 nemohl být vyroben, protože téměř celou úrodu zničila divoká prasata z okolních lesů. Na jejich "počest" nese víno z této vinice jméno Cignale a obrázek divočáka na etiketě. To ukazuje, v jaké symbióze s okolní přírodou je toto vinařství.

Chianti Classico a Chianti Classico Riserva, které představují nejdůležitější část produkce vinařství, se vyrábějí z odrůdy Sangiovese (zhruba 90%), doplněné Canaiolem a malým množstvím starších odrůd tradičně pěstovaných v této oblasti. Z bílých odrůd se zde vyrábí klasické šumivé víno François Premier (Chardonnay a Trebbiano Toscano), suché Le Giuncaie s čerstvou, ovocnou vůní a Vin Santo s typickou hrozinkovou chutí danou pomalým kvašením a zráním v malých dubových tancích po dobu alespoň pěti let.