GEORG MOSBACHER RIESLING Forster "Hommage 1921" trocken 2018

Kód: V0842
952 Kč / ks 1 269,33 Kč / 1 l
Skladem
Můžeme doručit do:
24.6.2024
Možnosti doručení

Unikátní suchý Riesling vyrobený na počest 100 let vinařství Georg Mosbacher.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čistá a svěží s ovocnými tóny citronů, limetek, čerstvě oloupaných grepů, hrušek na pozadí peckového ovoce a náznaku bílého pepře. Suché svěží víno s chutí citrusového a peckového ovoce, znatelnou mineralitou, se středním tělem, příjemnou vysokou kyselinkou, která je v rovnováze se nízkým alkoholem. Víno je hladké, harmonické s dlouhou dochutí.

Richard Mosbacher založil vinařství společně se svými sestrami v roce 1921 a pojmenoval ho po svém otci „Weingut Georg Mosbacher Erben“. V roce 2021 slaví vinařství sté výročí výročním založení vínem „Hommage 1921“.
 
Ručně sbírané hrozny Rieslingu ročníku 2018 pocházejí z nejlepší lokality Forster. Přesně jako před 100 lety bylo víno spontánně kvašeno více než 18 měsíců v tradičních sudech vyrobených z falckého dubu. Baleno bylo v srpnu 2020.
 
Alkohol: 13% obj.
Zbytkový cukr: 4,6 g / l
Celková kyselina: 6,7 g / l
 
Viněta a kapsle jsou vytvořena v původně používané grafice, která se používala přibližně do roku 1970.
 
Věnováno lidem, kteří formovali vinařství posledních 100 let.

Forster Riesling trocken "Hommage 1921"

Odrůda hroznu: Ryzlink rýnský

Typ vína: suché

Ročník: 2018

Velikost lahve: 0,75 litru

Alkohol: 13,0% objem

Původ: Pfalz (Německo)

Klasifikace: německé jakostní víno, VDP.ORTSWEIN

Výrobce: Weingut Georg Mosbacher

Alergeny : obsahuje siřičitany

Uzávěr: korek

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína dle země
Záruka: 6
Značka: Georg Mosbacher
Oblast původu: Pfalz
Barva vína: Bílé víno
Odrůda: Ryzlink rýnský, Riesling
Ročník: 2018
Klasifikace: VDP Ortswein
Obsah alkoholu: 10,5%
Obsah cukru: suché
Párování: ryby, samostatně, drůbež, pernatá, sýry, uzeniny
Objem: 0,75 l
Země původu: Německo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
VINAŘSTVÍ
GEORG MOSBACHER
NĚMECKÉ
PFALZ

GEORG MOSBACHER NĚMECKÉ PFALZ Rodina Mosbacher vinaří v malebné vinařské obci Forst an der Weinstrasse více než 200 let. V roce 1921 Richard Mosbacher st. (1898-1977) založil současný statek společně se svými sestrami a pojmenoval ho po svém otci Georgovi: „Weingut Georg Mosbacher Erben“ Již více jak 200 let tak zdobí stejné písmeno „M“, jejich vinné etikety. Richard Mosbacher ml. převzal odpovědnost za sklep po ukončení druhé světové války, kdy se jeho otec začal plně věnovat úřadu starosty Forstu, do kterého byl jmenován Američany za jeho proti nacistický postoj během války. V průběhu několika dalších desetiletí Richard Mosbacher přeměnil panství na to, čím je dnes, vinařství s vysokou reputací, produkující skvělá oceňovaná vína. Roku 1992 nastoupila další generace vinařů, Sabine Mosbacher-Düringer a její manžel Jürgen. Velikost panství se od té doby rozšířila na současných 20 hektarů obdělávaných vinic. Sabine je uznávanou enoložkou a právem patří mezi nejlepší ženské enology světa. Spolu s manželem Jürgenem pečují o vinařství a povznáší tak pověst jednoho z nejlepších vinařství ve Falcku. Neodmyslitelnou součástí produkce vinařství jsou vína nesoucí označení GG (Große Gewächse), která jsou v Německu považována stejně tak, jako ve Francii vína Grand Cru. Vinařství je rovněž součástí prestižního sdružení vinařů VDP (Verband Deutschen Prädikatsweingüter).