GEORG MOSBACHER RIESLING Deidesheim Spätlese 0,375 2021

Kód: V1156
393 Kč / ks 1 048 Kč / 1 l
Skladem
Můžeme doručit do:
24.6.2024
Možnosti doručení

Georg Mosbacher 2021 Pfalz, Deidesheim Riesling Spätlese VDP.ORTSWEIN je excelentní, přírodně sladký Riesling, zbytkový cukr 80,3 g/l.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Georg Mosbacher 2021 Deidesheim Riesling Spätlese Pfalz VDP.ORTSWEIN je excelentní, přírodně sladký Riesling, zbytkový cukr 80,3 g/l.

Klasický, elegantní pozdní sběr s příjemnou ovocnou sladkostí. Vůně je příjemná s tóny zralých broskví, nektarinek, meruněk, medového melounu a lipového květu. Pikantní kyselina víno skvěle vyvažuje a dává mu krásnou dlouhou dochuť.

Analýza:

Alkohol: 8,5 % obj

Zbytkový cukr: 80,3 g/l

Celková kyselina: 8,2 g/l

 

Výběr zlatožlutých, vysoce vyzrálých hroznů Ryzlinku rýnského z našich vinic Deidesheim v polohách Kieselberg, Herrgottsacker a Mäushöhle.

Půdfa: Hlinitopísčitá, místy zvětralý vápenec

 

Fermentace:

Ruční sběr a následná fermentace s řízenou teplotou při 17 až 20 °C v nerezových nádobách, poté zrání v nerezových nádobách.

 

Herkunft:
Selektion goldgelber, hochreifer Rieslingtrauben aus unseren Deidesheimer Weinbergen der Lagen Kieselberg, Herrgottsacker und Mäushöhle.
Die Böden bestehen aus sandigem Lehm, stellenweise Geröll und vereinzelt Kalksteinverwitterung.
 
Gärung / Ausbau:
Handlese mit 98 ° C. Temperaturgeregelte Vergärung bei 17 bis 20° C im Edelstahlgebinde, anschließend Ausbau im Edelstahlgebinde.
 
Analyse:
Alkohol: 8,5 %vol
Restzucker: 80,3 g/l
Gesamtsäure: 8,2 g/l
 
Charakteristik / Empfehlung:
Klassische, elegante und schlanke Spätlese mit deutlicher Fruchtsüße. Diese unterstützt wunderbar die Frucht des Weines, die von hochreifen Pfirsichen, Aprikosen und Honigmelone geprägt ist. Die spritzige Säure 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína dle země
Záruka: 6
Značka: Georg Mosbacher
Oblast původu: Pfalz
Barva vína: Bílé víno
Odrůda: Ryzlink rýnský, Riesling
Ročník: 2021
Klasifikace: VDP Erste Lage
Obsah alkoholu: 8,5%
Obsah cukru: sladké
Párování: ryby, samostatně, drůbež, pernatá, sýry, uzeniny
Objem: 0,375 l
Země původu: Německo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
VINAŘSTVÍ
GEORG MOSBACHER
NĚMECKÉ
PFALZ

GEORG MOSBACHER NĚMECKÉ PFALZ Rodina Mosbacher vinaří v malebné vinařské obci Forst an der Weinstrasse více než 200 let. V roce 1921 Richard Mosbacher st. (1898-1977) založil současný statek společně se svými sestrami a pojmenoval ho po svém otci Georgovi: „Weingut Georg Mosbacher Erben“ Již více jak 200 let tak zdobí stejné písmeno „M“, jejich vinné etikety. Richard Mosbacher ml. převzal odpovědnost za sklep po ukončení druhé světové války, kdy se jeho otec začal plně věnovat úřadu starosty Forstu, do kterého byl jmenován Američany za jeho proti nacistický postoj během války. V průběhu několika dalších desetiletí Richard Mosbacher přeměnil panství na to, čím je dnes, vinařství s vysokou reputací, produkující skvělá oceňovaná vína. Roku 1992 nastoupila další generace vinařů, Sabine Mosbacher-Düringer a její manžel Jürgen. Velikost panství se od té doby rozšířila na současných 20 hektarů obdělávaných vinic. Sabine je uznávanou enoložkou a právem patří mezi nejlepší ženské enology světa. Spolu s manželem Jürgenem pečují o vinařství a povznáší tak pověst jednoho z nejlepších vinařství ve Falcku. Neodmyslitelnou součástí produkce vinařství jsou vína nesoucí označení GG (Große Gewächse), která jsou v Německu považována stejně tak, jako ve Francii vína Grand Cru. Vinařství je rovněž součástí prestižního sdružení vinařů VDP (Verband Deutschen Prädikatsweingüter).