GEORG MOSBACHER RIESLING Forster Elster trocken 2022 0,375 l

Kód: V1159
312 Kč / ks 832 Kč / 1 l
Skladem
Můžeme doručit do:
24.6.2024
Možnosti doručení

Georg Mosbacher Riesling Pfalz, Forster Elster, trocken 2022 VDP.ERSTE LAGE, elegantní suchý Ryzlink.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

RIESLING Forster Elster trocken 2022

VDP.ERSTE LAGE

GEORG MOSBACHER

Jemné a elegantní aroma zaujme projevem zralého žlutého peckového ovoce a červených jablek, jenž je doplněn o tóny bílého pepře a lučního kvítí. Chuť je vyvážená, harmonická a uhlazená, připomíná opět žluté ovoce, jako jsou například kdoule. Elegantní ovocná kyselina.

Riesling z vinice Forster Elster, klasifikované jako Erste Lage - obdoba francouzských poloh 1er Cru.

Mírně svažitý pozemek „Forster Elster“ o rozloze 7,89 ha hraničí na jihu s obcí Forst – Georg Mosbacher obhospodařuje 0,9 ha této polohy. Název lokality nemá nic společného se Strakou obecnou (Elster /straka), ale vztahuje ke jménu „Elrestat“ – starofranský název.

 Sklizeň / fermentace / expanze:

Selektivní ruční sběr s 71° Oechsle; fermentace s řízenou teplotou při 16-18° C v nerezových nádobách; Expanze v nerezových nádobách.

 

Analýza:

Alkohol: 12,0 % obj

Zbytkový cukr: 4,1 g/l

Celková kyselina: 8,3 g/l

Lage / Boden:
Die 7.89 ha große, leicht hängige Einzellage „Forster Elster“ grenzt im Süden an die Gemeinde Forst - unser Anteil beträgt 0.9 ha. Der Boden ist leicht und besteht aus  Buntsandsteingeröll und tonigem Sand. Der Lagenname hat nichts mit den diebischen Vögeln in der Gemarkung zu tun, sondern ist wie häufig auf einen Namen zurückzuführen, hier die abgeschwächte Form des altfränkischen Namens „Elrestat“.
 
Lese / Gärung / Ausbau:
Selektive Handlese mit 71° Oechsle; temperaturgeregelte Vergärung bei 16-18° C im Edelstahlgebinde; Ausbau im Edelstahlgebinde.
 
Analyse:
Alkohol: 12,0 % vol
Restzucker: 4,1 g/l
Gesamtsäure: 8,3 g/l
 
Charakteristik:
Kräftiges, glänzendes Gelb im Glas, anregender Duft nach gelbem Steinobst, Pfirsich und rotem Apfel. Am Gaumen besticht das schöne Spiel zwischen der animierenden Säure und ein wenig Restsüße. Erdig und saftig, mit schönem Trinkfluss. Vielschichtig. Trinkfreude pur!

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína dle země
Záruka: 6
Značka: Georg Mosbacher
Oblast původu: Pfalz
Barva vína: Bílé víno
Odrůda: Ryzlink rýnský, Riesling
Ročník: 2022
Klasifikace: VDP Erste Lagen
Obsah alkoholu: 12 %
Obsah cukru: suché
Párování: ryby, samostatně, drůbež, pernatá, sýry, uzeniny
Objem: 0,375 l
Země původu: Německo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
VINAŘSTVÍ
GEORG MOSBACHER
NĚMECKÉ
PFALZ

GEORG MOSBACHER NĚMECKÉ PFALZ Rodina Mosbacher vinaří v malebné vinařské obci Forst an der Weinstrasse více než 200 let. V roce 1921 Richard Mosbacher st. (1898-1977) založil současný statek společně se svými sestrami a pojmenoval ho po svém otci Georgovi: „Weingut Georg Mosbacher Erben“ Již více jak 200 let tak zdobí stejné písmeno „M“, jejich vinné etikety. Richard Mosbacher ml. převzal odpovědnost za sklep po ukončení druhé světové války, kdy se jeho otec začal plně věnovat úřadu starosty Forstu, do kterého byl jmenován Američany za jeho proti nacistický postoj během války. V průběhu několika dalších desetiletí Richard Mosbacher přeměnil panství na to, čím je dnes, vinařství s vysokou reputací, produkující skvělá oceňovaná vína. Roku 1992 nastoupila další generace vinařů, Sabine Mosbacher-Düringer a její manžel Jürgen. Velikost panství se od té doby rozšířila na současných 20 hektarů obdělávaných vinic. Sabine je uznávanou enoložkou a právem patří mezi nejlepší ženské enology světa. Spolu s manželem Jürgenem pečují o vinařství a povznáší tak pověst jednoho z nejlepších vinařství ve Falcku. Neodmyslitelnou součástí produkce vinařství jsou vína nesoucí označení GG (Große Gewächse), která jsou v Německu považována stejně tak, jako ve Francii vína Grand Cru. Vinařství je rovněž součástí prestižního sdružení vinařů VDP (Verband Deutschen Prädikatsweingüter).