PLANETA Burdese 2014

Kód: V0669
Značka: Planeta
783 Kč / Ks 1 044 Kč / 1 l
Skladem
Můžeme doručit do:
18.6.2024
Možnosti doručení

Elegantní sicilský bordeaux blend, Cabernet Sauvignon 70%, Cabernet Franc 30% školený na francouzském dubu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sicilský bordeaux blend, Burdese v místním dialektu znamená "bordeauxský". V nose vůně třešní, kakaa, jódu, kůže a rozmarýnu. Plná, bohatá chuť zralého ovoce, jako jsou borůvky nebo višně, je harmonicky spojena s rozmanitým projevem exotického koření, kůže a ušlechtilého dřeva. Páteř vína tvoří dobře strukturovaný a pevný tanin spolu s dobrou kyselinou. Dlouhý závěr.

Odrůdy: Cabernet Sauvignon 70%, Cabernet Franc 30%

Burdese je směs odrůd Cabernet Sauvignon a Cabernet Franc. Víno zraje 14 měsíců v dřevěných sudech z francouzského dubu, kde je 50% sudů nových, následně zraje 12 měsíců v lahvi.

Burdese

Sicilia DOC

70% Cabernet Sauvignon, 30% Cabernet Franc

In local dialect Burdese means from Bordeaux and recalls the classic grapes of Cabernet Sauvignon and Cabernet Franc. This is a red wine of great density, structure and balance, produced in limited quantities from selected vineyards. Burdese is a great wine for aging which offers a complexity of aromas and flavours, fruit of the Sicilian sun.

Doplňkové parametry

Kategorie: Vína dle země
Záruka: 6
Značka: Planeta
Oblast původu: Sicílie
Barva vína: Červené víno
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc
Ročník: 2014
Klasifikace: Menfi D.O.C. - Sicilia
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: suché
Objem: 0,75 l
Země původu: Itálie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
VINAŘSTVÍ
PLANETA
ITALSKÉ
SICÍLIE

Toto slavné sicilské vinařství bylo založeno v roce 1995. Planeta je sicilským producentem vína postaveným na dlouhé zemědělské tradici, který je hluboce spjat se zdejším regionem. Jeho počátky se datují kolem roku 1500, a jsou úzce spjaty s regiony Sambuca di Sicilia a Menfi, kde rodina hospodaří již po 17 generací.

V současnosti Planeta obhospodařuje šest různých vinařských teritorií Sicílie na celkové rozloze čítající 363 hektarů vinic. Jedná se o Ulmo v Sambuca di Sicilia, Dispensa v Menfi, Dorilli ve Victoria, Buonivini v Noto, Feudo di Mezzo na Etně v Castiglione di Sicilia a poslední La Baronia v Capo di Milazzo.

Díky svým rodinným hodnotám a historické znalosti jednotlivých terroir, umožňuje vinařství Planeta zažít virtuální cestu napříč Sicílií a poznávat největší vína z rozmanitých místních odrůd, jakými jsou Grecanico, Carricante, Moscato di Noto, Frappato, Nerello Mascalese a Nero d'Avola. Na druhé straně produkuje skvělá a znalci z celého světa oceňovaná vína z klasických evropských odrůd Chardonnay, Syrah, Merlot a Cabernet, kterým propůjčuje nezaměnitelný sicilský rukopis.

Planeta je starobylá rodina španělského původu. První zmínky se datují roku 1585, kdy se Michele narodil syn Nicolao, který zdědil pozemky osázené vinnou révou u Partanny. O nějaký čas později, v roce 1694 Giovanni Pietro dostal jako věno pozemky a pevnost Ulmo v Sambuca di Sicilia.

Současníci Alessio, Francesca a Santi Planeta vkládají do rodinného projektu svou veškerou životní energii. A nadále pokračují v úspěšném rozvoji vinařství Planeta, který započal Diego Planeta, jenž je považovaný za vůdčí postavu a obroditele sicilského vínařství. Společně si vytyčují velmi ambiciózní cíle se stálým ohledem na dodržení vysoké kvality jejich produktů.

Alessio Planeta, bratranec Francesky, působí jako hlavní enolog. Francesca je zodpovědná za míchání a hledání optimálního cuvée, ale její hlavní starostí je obchod a marketing.