Castello di Querceto Gran Selezione Chianti Classico La Corte 2019

Kód: V1172
1 028 Kč / ks 1 370,67 Kč / 1 l
Skladem
Můžeme doručit do:
24.6.2024
Možnosti doručení

La Corte Chianti Classico Gran Selezione je vlajkovou lodí vinařství Castello di Querceto, vinice 3,4 ha, 440 - 470 m nad mořem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

La Corte Chianti Classico Gran Selezione 2019

Castello di Querceto

Brilantní rubínově červená barva, ve vůni intenzivní tóny černých třešní, koření, podrostu s náznakem květinového akcentu. Má rozhodující chutě na patře s rafinovanými tříslovinami a perzistentním závěrem. Ukázka dokonalosti v láhvi, pitelné nyní a v následujících dvaceti letech.

Chianti Classico Gran Selezione La Corte 2019, bylo nedávno uvedeno na trh, jedná se o opět skvělý ročník. Vydatné jarní srážky naplnily zásoby podzemní vody, které pak révě pomohly se vyrovnat se suchým létem. Díky vyšší nadmořské výšce vinice La Corte se střídáním denních a nočních teplot došlo k maximální koncentraci aromatických látek a dobré fenolické zralosti. Výsledkem byly ideálně zralé hrozny odrůdy Sangiovese. Byl to tedy perfektní ročník k oslavě milníku vinařství Castello di Querceto.

Kvašení a macerace probíhaly v ocelových tancích s řízenou teplotou po dobu asi 2 týdnů, zatímco zrání následovalo v barikových sudech Tronçais a Allier a tonneaux po dobu 12 měsíců a nakonec 6 měsíců v láhvi.

 

 

Místo: vinice La Corte, 3,4 ha, 440 - 470 m nad mořem

Vedení: Guyot

Hustota výsadby: 5 500 keřů na hektar

Fermentace cca 15 dní při 28° a zrání minimálně 30 měsíců, z toho 3 v lahvi

Obsah alkoholu: 13,5 %

První rok výroby: 1904

Průměrná produkce: 10 000 lahví

 

 

100% Sangiovese

Doplňkové parametry

Kategorie: Italská vína
Záruka: 6
Značka: Castello di Querceto
Oblast původu: Toscana
Barva vína: Červené víno
Odrůda: Sangiovese
Ročník: 2019
Klasifikace: Chianti Classico Gran Selezione DOCG
Obsah alkoholu: 14 %
Obsah cukru: suché
Párování: samostatně, sýry, uzeniny, hovězí, zvěřina, maso, jehněčí, černé lanýže
Objem: 0,75 l
Země původu: Itálie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
VINAŘSTVÍ
CASTELLO DI QUERCETO
ITALSKÉ
TOSCANA

Castello di Querceto je již od roku 1897 ve vlastnictví šlechtické rodiny Francois. Mezi jejími členy můžeme nalézt mnoho významných lidí, například matematika Guiseppeho či archeologa Alessandra. Některé z Guiseppeho aritmetických a geometrických spisů jsou stále uchovávány v Národní knihovně ve Florencii a jsou považovány za důležité práce ve svém oboru. Stejně tak Alessandro byl ve svém oboru významnou postavou a svým odhodláním povznesl archeologii na profesionální úroveň. Od roku 1978 spravuje Castello di Querceto jeho jmenovec Alessandro François, jenž se o chod vinařství stará se svou ženou Marií Antoinettou a stejně jako jejich předkové i oni jsou svému oboru plně oddáni.

Castello di Querceto se nachází mezi zelenými kopci ve výšce 470 metrů nad mořem, pouze pár kilometrů od Greve v Chianti. K vinařství patří celkem 190 hektarů půdy, z čehož 60 hektarů připadá na kultivované vinice, 10 hektarů na olivové háje a zbytek je zalesněn duby a kaštany. Většina vinic zde byla osázena v době mezi lety 1975 a 1985, některé z nich jsou však ještě starší. V poslední době bylo osázeno dalších 20 hektarů půdy.

Vinařství pěstuje zejména červené odrůdy, bílé pak pouze v omezeném množství. Mezi červenými samozřejmě dominuje Sangiovese, které doplňují Canaiolo Nero, Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc, Syrah, Colorino, Merlot, Mammolo, Ciliegiolo a Malvasia Nera. Z bílých odrůd je to tradiční Malvasia del Chianti, Trebbiano Toscano, které doplňuje Chardonnay.

Záměrem Alessandra François a potažmo celého vinařství je zdůraznit charakter a osobitost hroznů z jednotlivých vinic. Castello di Queceto tak produkuje kromě Chianti Classico a Chianti Classico Riserva další vína, která jsou ošetřována a sklízena samostatně a vyjadřují individuální charakter vinic, z nich pocházejí.

Takto vznikají skvělá a výjimečná vína. Jedná se o La Corte, které představuje čisté, suché Sangiovese s intenzivně rubínovou barvou a elegantním aroma. Il Querciolaia - směs Sangiovese (65%) a Cabernetu Sauvignon (35%) s briliantově rubínovou barvou, plnou harmonickou vůní, suchým a dlouhým dozvukem na patře. Il Sole di Alessandro – čisté vyjádření Cabernetu Sauvignon, které svým názvem vzdává hold členům rodiny François. V neposlední řadě je to víno Cignale – směs Cabernetu Sauvignon (90%) a Merlotu (10%). Vinice z níž pocházejí hrozny na výrobu tohoto vína byly vysazeny v roce 1981, ovšem první ročník vína byl představen až po pěti letech. Původně plánovaný premiérový ročník 1985 nemohl být vyroben, protože téměř celou úrodu zničila divoká prasata z okolních lesů. Na jejich "počest" nese víno z této vinice jméno Cignale a obrázek divočáka na etiketě. To ukazuje, v jaké symbióze s okolní přírodou je toto vinařství.

Chianti Classico a Chianti Classico Riserva, které představují nejdůležitější část produkce vinařství, se vyrábějí z odrůdy Sangiovese (zhruba 90%), doplněné Canaiolem a malým množstvím starších odrůd tradičně pěstovaných v této oblasti. Z bílých odrůd se zde vyrábí klasické šumivé víno François Premier (Chardonnay a Trebbiano Toscano), suché Le Giuncaie s čerstvou, ovocnou vůní a Vin Santo s typickou hrozinkovou chutí danou pomalým kvašením a zráním v malých dubových tancích po dobu alespoň pěti let.